SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Galatasaray’ın aksiyon planı!

Önceki gün toplanan Galatasaray Yönetimi, Riva ve Florya’yı içeren uzun vadeli projelerin yanı sıra kulübe sıcak para girişi sağlayacak tüm ihtimalleri masaya yatırdı. Geniş kapsamlı bir bağış kampanyası gündemde... UEFA’dan gelen kötü haber sonrası ‘ada’nın tekrar kiralanabileceği de iddia ediliyor.

Güncellenme: 09:29, 21/01/2016
İşte Galatasaray’ın aksiyon planı!

G.Saray önce UEFA'dan gelen açıklamayla sarsıldı. Didik didik incelenen Cimbom'unmali açıdan belli başlı kriterlere uymadığı belirtildi. Camia, açıklama sonrası Dursun Özbek'in basın toplantısıyla acı gerçeklerle yüzleşti. Önceki gün konuşan Özbek, “UEFA yetkilileri, 1+1 yıl avrupa kupalarından men edilmemizi istiyorlar” dedi. Özbek, 10 senedir şişen faturanın ödeme vaktinin geldiğini belirtti. ancak asla pes etmeyeceklerini de ısrarla vurguladı. nitekim yöneticiler, son yapılan toplantıda kulübü düze çıkaracak projeleri üretmek için bir araya geldiler.

INTER’DEN HABER BEKLENİYOR

Topantıda, “aksiyon planı” adı altında beyin fırtınası yapıldı. akla gelen ilk projeler, riva ve Florya'yı içeriyordu. Bilindiği gibi sarı-kırmızılıların Riva'da çok değerli bir arazisi var. Florya da çok değerli. Tesislerin buradan taşınması, mevcut araziye villa tipi evlerden oluşan bir site yapılması gündemde. Diğer yandan sıcak para için geniş kapsamlı bir bağış kampanyası düşünülüyor. Zengin üyelerin artık ellerini ceplerine atması gerektiği ifade ediliyor. ayrıca Inter'den de iyi haber bekleniyor. İtalyanlar, 8.5 milyon Euro'ya Telles'i alırsa, yönetimin yüzü gülecek.

YILDIZLAR KAÇABİLİR

G.Saray'ın en az 1 sezon Avrupa'dan uzak kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu süre 2 sezona çıkarsa, takım içindeki yıldız oyuncuların bundan rahatsız olabileceği belirtiliyor. Özellikle Muslera, Sneijder ve Podolski gibi yabancılar Türkiye ligi'nin izlenmediğini çok iyi biliyorlar. Bu oyuncular, avrupa'daki maçlarda kendilerini dünyaya hatırlatıyorlar. Yıldızlar ayrılmaya karar verirse, Cimbom için kriz daha da büyüyeyecek. Hem takımın gücü azalacak hem de tribünler iyice boş kalacak.

ADA ELDEN ÇIKABİLİR

Dursun Özbek'in en önemli icraatlarından biri, Galatasaray Adası'nı işletmecilerden alıp tekrar sosyal tesise dönüştürmek olmuştu. Hatta eski Başkan Duygun Yarsuvat, “Biz zaten Özbek'i sadece bu sebeple seçtik. ada üyelere aittir. avrupa yakasında hiç sosyal tesisimiz yok” demişti. ancak ‘ada' işletilirken yıllık 2 veya 3 milyon Euro bile olsa kulüp gelir kazanıyordu.

UEFA'dan gelen kötü haber sonrası ‘ada'nın tekrar kiralanabileceği iddia ediliyor. Tabii Özbek bunu önce üyelere soracak.

Yayınlanma Tarihi:08:15,