SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan şok benzetme

Mehmet Demirkol, Emenike'nin geri dönmesi ile ilgili haberleri değerlendirdi. Demirkol, "Del Bosque, Anelka için 'Düğüne gelse 5 dakikada cenazeye çevirir' demişti" diyerek Emenike'nin durumunu bu olaya benzetti.

Güncellenme: 13:06, 21/01/2016
Mehmet Demirkol’dan şok benzetme

Mehmet Demirkol, NTVSpor’daki ‘Spor Servisi’ adlı programda spor gündemini değerlendirdi.

İşte Mehmet Demirkol’un yorumları:

Galatasaray borçları hakkında

Başkan açıkladı ama ben anlamadım. Basketbol salonu yapmak kimi kar ettirecek. Örneklere bakalım. Sadece isim hakkını vermeyecek işletmesini de verecek. Sen bunları al ne yaparsan yap deniyor herhalde benim anladığım bu.

Yıldızlar kalmak isteyecek mi? Sneijder’in menajeri sene sonunda 7.5 milyon Euro başka bir kulübe götürebileceğini söylemiş. Ama bu menajerinin açıklaması. Sneijder mutluyum deyip kalmak isteyebilir. Oyuncuların da istekleri var. Eğer Avrupa’dan men olursa Galatasaray, Sneijder’in bonuslarından da olma ihtimali var. Sneijder’i ikna eden, her sene Avrupa Kupaları’na katılacaklarına dair teminat vermeleri.

Takım sürekli Şampiyonlar Ligi’nde. Çeyrek finale kalmış iki defa gruptan çıkmış. İyi oyuncuları var. Drogba gelmiş, Sneijder var. İyi de oynuyorlar. İşler iyi gidince hiçbir şekilde ses çıkmaz. Eğer finansal açıdan ileride başına gelebilecek bir şey varsa bunu engellemekle yükümlü kurumlar var. Görevini yapıyorlar mı? Yapmıyorlar. Yönetim Kurulu ile ne alakası var. Galatasaray 3 sene Avrupa’ya gitmese böyle şeyle karşılaşacak mıydı? Hayır.

Benim anlamadığım şu. Bu ekonomik kriterler herkes tarafından bilinmiyor mu? Avrupa’ya katılma konusunda lisans alamayan bir kurum, Türkiye Süper Ligi’ne katılmaya da hak kazanamasın. Denetlemeyi federasyon yapması lazım. ‘Kardeşim bu böyle olmaz, bunu düzeltmezsen ben seni lige almayacağım’ denseydi bu sorunlar yaşanmazdı.

Trabzonspor’un borcu…

Başkan birazdan Trabzonspor’da kime ne kadar ödendi kime ne harcandı şeklinde açıklama yaptı. Korkunç bir tablo gerçekten. Galatasaray ve Trabzonspor gibi takımlar Avrupa’ya katılmazsa ne olacak?

“Galatasaray’ın en çok para kazanan 21. takım”

Galatasaray dünyada en çok para kazanan 21. takım. Ama buna rağmen böyle bir tablo var. Borcu oldukça fazla. Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon kasasına giren para 165 milyon Euro.

Emenike’nin geri dönme konusu

Del Bosque’nin Anelka için söylediği bir laf vardı ‘Düğüne gelse 5 dakikada cenazeye çevirir’ diye. Emenike’nin de durumu var. Aşırı negatif bir adam. Çok enterasan bir şekilde geçen sene ruh hali çok değişti. Yönetim ve teknik heyetin de çok ikna olması lazım. Bu adam geçen sene böyle bir durum yaşadı şimdi alalım.

30 yaşını aşmış oyuncularla 4 yıllık 5 yıllık sözleşme yapılmaz. Zaten bu oyuncular (Gökhan Gönül, Caner Erkin, Mehmet Topal) Türkiye’nin en iyileri. Ama bu oyuncuların sürekli yarışı hissetmeleri lazım.

Beşiktaş’ın Boyko transferi..

Devre arasında kaleci değiştirmek, özellikle de birinci kalecinizi değiştirmek çok riskli bir şeydir. Ne olursa olsun.

Yayınlanma Tarihi:12:24,