SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ile Galatasaray’ın veteran takımlarını karşı karşıya getiren ‘4 Büyükler Salon Turnuvası’ final maçına Hasan Şaş’ın karıştığı olay damga vurmuştu. Şaş’ın kırmızı kart görmesinin ardından tribünler karışmış ve çıkan kavga nedeniyle karşılaşmaya yaklaşık 20 dakika ara verilmişti.

Olayın ardından sessizliğe bürünen Hasan Şaş, o gece neler yaşandığını hurriyet.com.tr’den Adil Demirçubuk’a anlattı. Fenerbahçe maçında sandalyede oturan bir kişinin kendisine sürekli küfür edildiğini söyleyen Şaş, şunları söyledi:

“O kadar ileri gitti ki, diğer futbolcu arkadaşlarımız güvenlikçileri, ‘Bu adamı dışarı çıkın’ diye uyarmak zorunda kaldı. Sonra o şahıs üzerime yürüdü, ben de onun üzerine yürüdüm ve ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldım. Olay o kadarla kaldı. Karşılıklı en ufak bir fiziki müdahale olmadı. Ben kırmızı kartı gördükten sonra soyunma odasına gittim, tribünde olanları görmedim.”

“OĞLUM İÇİN ENDİŞELENDİM”

Olay çıktığında tribünde oturan oğlu ve komşusunun oğlu için endişelendiğini de sözlerine ekleyen Hasan Şaş “Biletsiz bedava izliyorsun; zevk alacağına küfür ediyorsun, olay çıkarıyorsun. Maç sırasında oğlum ve bir komşumuzun oğlu da tribündeydi. Olay çıktığını öğrenince güvenlikçilerden çocukları getirmelerini istedim çünkü onlar için endişelendim” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:10:26,