SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Ersan yerine iki stoper bakıyor

Beşiktaş yönetimi, Shanghai Shenhua’nın Ersan Gülüm için yaptığı teklifi kabul etmek için milli stoperin yerine geçebilecek 2 oyuncu bakıyor.

Güncellenme: 09:11, 20/01/2016
Beşiktaş Ersan yerine iki stoper bakıyor

Şangay Shenhua'nın Ersan Gülüm için yaptığı transfer teklifi Beşiktaş'ın en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Çin kulübü, milli stoper için Kartal'a 4.5 milyon Euro bonservis bedeli, Ersan'a da yıllık 3 milyon Euro garanti ücret önerdi. Siyah-beyazlılar aslında Ersan'ı bırakmak istemiyor. Fakat 28 yaşındaki oyuncu her ne kadar ayrılmak için yönetime baskı yapmasa da böyle bir teklifi bulmuşken eline gelen fırsatı da kaçırmak istemiyor.

Beşiktaş’tan bu sezon yıllık 1.2 milyon Euro garanti ücret alan Ersan'a Çin'den gelen teklif bunun 2.5 katı kadar fazla. Tecrübeli oyuncu, yönetimle yaptığı görüşmede “Eğer izin verirseniz giderim” dedi. Siyah-beyazlılar da oyuncuya anlayış göstermek istiyor fakat Ersan'ın satışına teknik heyet ancak yerine iki stoper alınması şartıyla onay veriyor. Bu nedenle yönetim şu anda İtalya ve İspanya'da savunmanın ortasında en az Ersan kalitesinde 2 futbolcu arıyor.