SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım: “Penaltısız da kazanırdık”

“Şu ana kadar sürekli hakkımız yendi. Ama biz her seferinde 3 puan için penaltıya ihtiyacımızın olmadığını gösterdik. Eleştirilere kulak asmayın, bazılarının zaferinizi gölgelemesine izin vermeyin.”

Güncellenme: 08:18, 20/01/2016
Aziz Yıldırım: “Penaltısız da kazanırdık”

Hem ilk yarının sonunda hem de hakemin bitiş düdüğünün ardından soyunma odasına giren F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaptığı konuşmalarla dikkat çekti. Özellikle mücadelenin ardından bir başkandan ziyade, adeta futbol yorumcusuymuş gibi babacan bir tavırla görüşlerini dile getiren sarı-lacivertlilerin 1 numarası, hakem Alper Ulusoy'un tartışmalı kararlarını kafalarına takan oyunculara moral verdi.

Hakem kararlarının galibiyetlerini gölgelemesine izin vermemelerini isteyen başkan, sezonun en kritik dönemeçlerinden birinin dönüldüğüne vurgu yaparken şu ifadeleri kullandı:

“Bir sene sonra nihayet beyaz noktayı görebildik. Ancak şu ana kadar o kadar çok penaltımız verilmedi ki.. Sizin sahadan galibiyetle ayrılmanız için penaltıtıya ihtiyacınız yok. Bu maçı da zaten girdiğiniz pozisyonlarla kazandınız. Gelen eleştirilere kulak asmayın.

‘Kabul, çok da iyi oynamadık’

Çok iyi oynamadığınızı kabul ediyorum. Ama bundaki en büyük etken soğuk havaydı. Yine de böyle karşılaşmaları kayıpsız geçmek, rakiplerinize mesaj vermek açısından çok önemli. Sizler şampiyonluk yolunda çok önemli bir zafer kazandınız. Bu 3 puanın önemini ilerleyen haftalarda daha iyi anlayacaksınız. Hepinizi gösterdiğiniz performanslardan dolayı tebrik ederim.”