SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Atletico Madrid’den Barcelona’ya transfer olan, Katalan ekibinin transfer yasağı nedeniyle yeni forma giymeye başlayan Arda Turan, İspanya’da bir radyo programına katıldı. Oldukça samimi açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, Atletico Madrid’in 2014 yılında Real Madrid’e yenildiği maçın kendisini çok üzdüğünü söyledi.

Şampiyonlar Ligi’nin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyleyen Arda Turan “Atletico’da iken, 2014’te Real Madrid’e kaybettiğimiz zaman çok ağlamıştım. Sakatlığım nedeniyle oynayamadım, önemli bir oyuncuydum. Elbette tek bir oyuncu tüm maçı değiştiremeyebilir ama her zaman aklımda ‘Ya oynasaydım?’ sorusu var” itirafında bulundu.

Arda Turan, Barcelona ile geçmişte oynadıkları bir maçta ayakkabı fırlatmasına gönderme yaparak, “Soyunma odasında benimle uğraşmıyorlar çünkü ayakkabı fırlatmamdan korkuyorlar” şeklinde espri yaptı. Milli yıldızımız, eski kulübü Atletico Madrid’e karşı Vicente Calderon’da oynayacağı maç ile ilgili, “O maçı sadece 3 puan gözüyle göreceğim ama elbette karışık hisler de olacak. Fakat, şampiyonu belirleyecek bir maç olacağını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:14,