SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Skandal hatalar

19 Ocak 2016

NE yazık ki ülkemizde kış gelince stadyumlardaki altyapı yetersizliğinden dolayı maçlar hiçbir şekilde keyif vermiyor. Dün geceki maçta da saha zemini buz tuttuğu için oyuncular ne düzgün dripling yapabildiler ne de sağlıklı pas. Hal böyle olunca ortaya kör dövüşü bir futbol çıktı. Ancak her şeye rağmen F.Bahçe, tecrübesiyle maçı kazanmayı bildi. Sonuçta iki takım birbiriyle mukayese edildiğinde, tartışmasız sarı-lacivertlilerin üstünlüğü var.

MARKOVIC geriden getirdiği toplarla forvet oyuncularına katkı sunmaya çalıştı ancak amacına ulaşamadı. Rakip kaleyi uzaktan şutlarla zorlayan F.Bahçeliler, ikinci golde bunun meyvesini aldı. Eskişehir kalecisi Boffin'in büyük hatasını Fernandao affetmedi. Nani, her zamanki gibi büyük bir çaba gösterirken, Ozan Tufan, yine beklenenden uzaktı. Ne doğru dürüst arkadaşlarıyla koordinasyon içindeydi ne de girdiği pozisyonları değerlendirebildi. Diego'nun yokluğunda bulduğu şansı iyi kullanamadı.

BUZDAN fazla oyunu etkileyen faktör ise hakem Alper Ulusoy'du. Ulusoy, verdikleri ve vermedikleriyle maçın önüne geçti. Yani hakemdir hata yapar diyoruz ama böylesine sonuca etki eden hatalar olunca iş artık çığrından çıkıyor. Daha henüz hakemler devre arasında yeni eğitimlerle taze bilgiler almışken bunlar nasıl oluyor anlamak mümkün değil. Belli ki hakemler doğru eğitilmiyor. Ulusoy, F:Bahçe lehine elle oynamadan dolayı yüzde 100 penaltıyı vermezken, öbür tarafta ceza alanı içindeki bir ikili mücadeleye komik bir penaltı çaldı. Öylesine basit bir düdüktü ki Nani bile inanamadı.

ÖTE yandan Eskişehirli oyuncuyu ikinci sarıdan atarken hakem bir skandal hataya daha imza attı. Burada faulü yapan, rakibinin bileğine basan Mehmet Topal ancak kartı gören Alpaslan. Hatta Mehmet Topal bile kendine kart gösterileceğini düşünerek, ‘böyle kart olmaz' itirazı yaptı. Yani rakip oyuncunun ayağının altına bileğini soktuğu için Alpaslan, ikinci sarıdan atılmış oldu! Hakem performansları böyle devam ederse ikinci yarıda daha çok hakem konuşulur.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek