SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe üç kulvarda da yoluna devam ederken, özellikle orta sahada savunmaya dönük oyuncuların hücuma katkısı tartışılmaya devam ediyor. Bu sorunu giderecek en önemli isim olarak görünen Raul Meireles ise bir türlü sakatlıklardan kurtulamıyor. Josef de Souza, Mehmet Topal ikilisini zorlayacak en önemli isim olarak görünen başarılı futbolcu, tedavisi nedeniyle takımdaki yerini bir türlü geri alamıyor.

Uzun süren sakatlığı nedeniyle formayı unutan Portekizli yıldız, en son 29 Ekim’de oynanan Osmanlıspor maçının son 12 dakikasında oyuna girmişti. Bu maçın ardından dizinden sakatlık yaşayan Meireles, ülkesine giderek ameliyat olmuştu. Geçirdiği ameliyatın ardından kayıplara karışan tecrübeli futbolcu, kendi kariyerine de ağır darbe vurmuş oldu.

Ara transfer döneminde adı Aston Villa ile anılan Meireles’in sakatlığı düzelmeyince İngiliz ekibi transferden vazgeçti. Önemli ölçüde maç eksiği bulunan başarılı orta saha oyuncusunun EURO 2016'da Portekiz Milli Takımı formasını giyme hayali de önemli ölçüde suya düştü.