SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakemler yine maçı önünde

Vitor Pereira yine klasik düzende sahaya çıkarttı Fenerbahçe'yi Eskişehir'de. Karşılaşmaya yüksek tempoda başlayan sarı lacivertliler 2-3 kez uzaktan şutlarla etkili olma gayreti içindeydi. Ev sahibi ekip burada önlemi alınca Fenerbahçe üretmekte sıkıntıya düştü.

Sezon başından beri izlediğimizin aşağı yukarı aynısı. Çünkü kanatları olması gerektiği kullanamıyorlar. Ortasahanın ön bölgesinde az adam olunca Nani sürekli içeri girmek zorunda kalıyor. Markovic ziyadesiyle etkisiz. Sırp oyuncunun Premier Lig performansı da böyleydi. Dönem dönem bazı maçlarda parlıyor ama onun dışında sürekli oyundan kopuyor. Bu haliyle saha içinde takımını 1 kişi eksik oynatıyor.

Genel özeti bu karşılaşmanın. Fenerbahçe her zaman olduğu gibi savunmada dikkatliydi, rakibine neredeyse hiç pozisyon vermedi. Eskişehir'in de pek hücuma çıkacak hali yoktu açıkçası.

Geri kalanı hakem faciası. Alper Ulusuoy düşük tempoda oynanan maça bile yanlış kararlarıyla damga vurmayı başardı. Önce Fenerbahçe'nin net penaltısını vermedi. Bu pozisyonun etkisinde mi kaldı bilinmez, devrenin sonuna doğru sarı lacivertliler lehine alakasız bir penaltı verdi. Öyle ki pozisyonun içindeki Nani bile bu karara şaşırdı. Ardından Alpaslan'ın Mehmet Topal ile olan mücadelesinde kendi bileğine basılmasına rağmen ikinci sarı kartla kırmızı kart görmesi de oyunu iyice kopardı. İşin kötü hatalı kararlar sahadaki futbolcuların da tribündeki seyircilerin de maç izleme keyfini öldürdü.

Fenerbahçe adına zor olabilecek, daha önceki yıllarda sıklıkla puan kaybettiği bir deplasmandan 3 puanla dönmek önemli. Yine de belirtmekte fayda var. Hücumda etkisiz kalmak daha dirençli rakipler karşısında mutlaka sıkıntı çıkaracak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek