SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Zivkovic resti

Galatasaray, Denizli’nin çok istediği Benitez konusunda Independiente’nin inadını kırmak için, “Zivkovic beklemede. Anlaşma olmazsa onu alırız” diye rest çekti.

Güncellenme: 07:41, 19/01/2016
Galatasaray’dan Zivkovic resti

Galatasaray yönetimi, ara transfer döneminde takıma bir kanat oyuncusu katıp kadroyu güçlendirmek için çalışıyor. Cimbom, Independiente'de oynayan Martin Benitez için tüm imkânlarını seferber etti. Mustafa Denizli'nin çok istediği Benitez'in transferinde yönetici Fatih İşbecer ise başrolü oynadı. Arjantin'e giden ve 1 hafta bu ülkede kalan İşbecer, Independiente yönetimine 5 milyon Euro teklif etti. 21 yaşındaki Benitez'in Galatasaray’a gelmeye sıcak baktığı ama hocası ve kulübünün bu transfere taş koyduğu ortaya çıktı.

BENITEZ SICAK BAKIYOR

Independiente’nin hocası Mauricio Pellegrino, Benitez'i bırakmaya yanaşmıyor. Yönetim ise 8 milyon Euro'luk bonservis bedelinde inat ediyor. Fatih İşbecer ise bu paraya çıkamayacaklarını belirtip Arjantinli yetkililere rest çekerken, “Başka alternatiflerimiz de var” dedi. Benitez'in durumu 1-2 gün içerisinde netleşecek. B planı ise Andrija Zivkovic. Partizan'da oynayan Sırp yıldızın sözleşmesi sezon sonu bitiyor. Benitez için keseyi açan yönetim, Arjantinli olmazsa, Partizan'a aynı teklifi yapıp 19'luk Zivkovic'i bitirmek istiyor.