SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF dışında herkes biliyordu

Soğuk hava dalgasının pazar akşamından itibaren İstanbul’u etki altına alacağını herkes biliyordu. Ancak TFF ilginç bir şekilde maçı saat 20.00’de oynatınca, Beşiktaş-Mersin İdman Yurdu mücadelesi tatil edildi.

Güncellenme: 07:39, 18/01/2016
TFF dışında herkes biliyordu

Marka değeri yüksek, ismi ‘Süper' futbol ligimiz dün kara takıldı! Meterolojinin günlerdir uyarılarını yaptığı kar yağışı ‘bağıra bağıra' geldi ve istanbul'u esir aldı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) genelin aksine, ilginç bir şekilde saat 20.00'de oynattığı Beşiktaş-Mersin idman Yurdu karşılaşması yoğun kar yağışı sebebiylemücadelenin 5. dakikasında durdu, Mete Kalkavan'ın kararıyla 17. dakikada tatil edildi. 5. daKiKadan başlayacaK

Süper Lig'de hafta sonu karşılaşmaları genellikle saat 19.00'da oynanıyordu. Ancak bumücadele ilginç bir şekilde 20.00'ye alınınca zemin demeteorolojinin tahmin ettiği gibi karla kaplanmış oldu. Oysa mücadele saat 17.00 ya da 18.00'de başlamış olsaydı benzer bir olay yaşanmayacaktı.Müsabaka TFF'nin belirlediği bir tarihte, 5. dakikada kaldığı yerden itibaren devamedecek. iki takımda aynı kadrolarla sahada olacak.

ALTTAN ISITMA :ÇALIŞTIRILMADI MI?

2014 yılında yapımı tamamlanan Başakşehir Stadı'nın tabandan ısıtmalı olduğu biliniyor. Ancak Beşiktaş-Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında zeminin ısıtmalı olmasına rağmen karların erimemesi soru işaretlerini beraberinde getirdi. Zeminde kar bulunmasına rağmen ısıtma sisteminin çalıştırılmadığı öne sürüldü. Yetkililerin bu sistemin bozuk olduğunu söyledikleri ve kapalı tuttukları iddia edildi. Bu arada Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın, “Antrenman sahasında 15 santim kar var. Böyle kara ısıtma bile dayanmaz” dediği öğrenildi.