SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da sakatlığı geçen Sabri Sarıoğlu, formayı tekrar kaptı. Sivas önünde sağ bekte Tarık Çamdal değil Sabri oynadı. İyi bir performans gösteren tecrübeli oyuncu, Sinan'ın golünde asist yaptı. Sabri böylece bu sezon ligdeki 5. asistine ulaştı. Taraftarın sevgilisi Wesley Sneijder bu kategoride liderdi. Medical Sivasspor maçıyla Sabri de 5 asiste ulaştı ve Sneijder'i yakaladı. Ancak başarılı futbolcunun işi bundan sonra daha zor. Çünkü artık Tarık'la değil Linnes'le rekabete girecek.

SAKATLIKLARI O YENER

Sezon başında iyi çalışmadığı belirtilen Galatasaray, birçok oyuncusundan sakatlık nedeniyle dönem dönem yoksun kaldı. İkinci yarı öncesi ilk gelen haberler kötüydü. Wesley Sneijder'in ameliyat olabileceği, hatta sezonu kapatabileceği söyleniyordu. burak Yılmaz da iddialara göre bir türlü iyileşemiyordu. Ancak kulüp doktoru Yener ince önderliğindeki sağlık heyeti, başarılı işlere imza attı. iki yıldız da Sivasspor karşılaşmasında ilk 11'deydi.

Mustafa Denizli'nin de bu nedenle çok mutluğu olduğu ve ince'ye teşekkür ettiği bildirildi. İnce sadece Sneijder ve Burak'ı iyileştirmedi. Sabri, Denayer ve Carole gibi ilk yarıda uzun süre takımı yalnız bırakan oyuncuların hepsi tekrar sağlığına kavuştu. bu futbolcuların maç eksiği dışında hiçbir problemi kalmadı. UEFA'nın en başarılı kulüp doktorlarını davet ettiği seminerlerin değişmez isimlerinden biri olan İnce'nin şimdiki hedefi, en kısa sürede Podolski'yi sahalara döndürmek.