SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Vitor Pereira, sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle Eskişehir'de kadroda zorunlu değişikliğe gidecek. Mutlak 3 puanı hedefleyen Kanarya'da Alves, Ba, Meireles ve Ribas forma giyemeyecek. Grip Hasan Ali'nin yerine de Caner forma giyecek. Stoperde Kjaer'in yanında Kadlec görev alacak. Diego'nun yokluğunda Ozan forma giyecek.

FİZİK GÜCÜ ÖNEMLİ

Hava ve saha şartlarını da düşünen Pereira'nın, 11'de van Persie yerine Fernandao ile başlaması bekleniyor. Güçlü fiziği ve hava toplarındaki hakimiyeti nedeniyle Brezilyalı futbolcu bugün de ilk 11'deki yerini alacak. Kanatlarda ise süratli yapıları ile Nani ile Markovic görev yapacak ve ilerideki Fernandao'yu besleyecek.

GALİBİYETTEN ÇOK EMİN

Pereira, takımla yaptığı toplantıda, ikinci yarıya galibiyetle başlamanın önemine vurgu yaptı. Konsantrasyonun önemine dikkat çeken Pereira, “Son maçlardaki konsantrasyon ve takım ruhunu, Eskişehir önünde de ortaya koyacağınıza, sahadan galibiyetle ayrılacağınıza eminim. İyi konsantre olup yüreğimizi ve beynimizi sahaya yansıtın” diyerek futbolcularını motive etti.