SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Hamza Hamzaoğlu’nun görevine son verilip yerine tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli’nin getirilmesi başlangıçta beklenen sinerjiyi yaratamamıştı.

Üstelik ilerleyen haftalarda Galatasaray’ın zirvedeki rakipleriyle arasındaki puan farkı arttı ve futbolu tartışılmaya devam etti. Bununla birlikte sakat oyuncuların artması, Burak Yılmaz, Podolski ve Sneijder’in sakatlıkları sarı-kırmızılı ekipte sezonun ikinci yarısı öncesinde endişeleri artırmıştı.

Lige verilen kısa ara sonrasında Mustafa Denizli ekibine Antalya’da ancak 5 günlük bir kamp programı uygulayabildi. Burak Yılmaz ve Sneijder’in sakatlıklarında korkulan olmadı ve iki oyuncu da beklenenden çok önce futbola döndüler. Galatasaray, Sivasspor maçına birçok “acaba” endişesi ile çıkarken, sarı-kırmızılı ekip Mustafa Denizli göreve geldiğinden beri en iyi futbolunu oynadı. Yeni transfer Ryan Donk’un uyumu ile birlikte sakatlıktan dönen Denayer aynı zamanda Chedjou ile uyumlu bir görüntü çizdi. Galatasaray mükemmel olmasa da savunmasında ilk yarıdaki maçlara oranla rakip Sivasspor’a çok daha az pozisyon şansı verdi.

SİNAN GÜMÜŞ PİYANGOSU

Galatasaray’ın devre arasında oynadığı kupa maçlarında forma şansı bulan Sinan Gümüş’e teknik direktör Mustafa Denizli Sivasspor karşısında da şans verdi. Podolski’nin yokluğunu kendi için mükemmel bir fırsata çeviren Sinan Gümüş’ün maçın başında yaptırdığı penaltı ve attığı mükemmel gol ile gelecek içinde olumlu işaretler verdi. Son yıllarda bir çok skandal transfere imza atan Galatasaray’da, Sinan Gümüş adeta transferde altın bir hamle olarak görülüyor. Mustafa Denizli ise böyle oynadığı sürece Sİnan Gümüş’e formayı vermeye devam edeceğini belirtti.

YÖNETİM TAKVİYE SÖZÜNÜ DE TUTARSA

Galatasaray’ın Sivasspor karşısındaki oyununa karşın devre arası transferinde kadrosuna kattığı Linnes’de tribünde idi. Linnes ve henüz sakatlığı süren Podolski’nin takıma katılımı ile Galatasaray’ın saha içi takım yapısı daha da güçlenecek. Ayrıca yönetim Teknik Direktör Mustafa Denizli’ye söz verdiği forvet transferini de gerçekleştirirse, tecrübeli teknik adam iddialı konuşmalarını daha da gür sesle dillendirebilecek.