SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da geldiği günden beri beklenen performansı gösteremeyen ve kiralık olarak her sezon başında gönderilen Lucas Ontivero’nun yeni adresi Drogba’nın da kadrosunda bulunduğu Montreal Impact kulübü oldu.

Amerika’nın yolunu tutan Lucas Ontivero’nun kiralık olarak gittiğini Sarı Kırmızılı kulüp KAP’a sözleşme detaylarıyla açıkladı.

İşte Galatasaray’ın KAP’a yaptığı açıklama:

Profesyonel oyuncularımızdan Lucas Elias Ontivero’nun Montreal Impact kulübü ile 2016/2017 futbol sezonunun ilk yarısının sonuna kadar (31.12.2016’dan geç olmamak üzere) geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Buna göre Montreal Impact kulübü oyuncuya hakedişlerinin 250.000 EUR ‘luk kısmını ödeyecek olup geçici transfer bedeli olarak ayrıca Şirketimize oyuncunun kalan hakedişine denk gelen 225.000 EUR ödeyecektir.

Bunlara ek olarak Montreal Impact kulübü 01 Aralık 2016 tarihine kadar 800.000 EUR bonservis ücreti ödemek kaydıyla futbolcuyu satın alma opsiyonuna sahiptir. Satın alma opsiyonu kullanıldığı takdirde oyuncunun gelecekte üçüncü bir kulübe transferi durumunda Montreal Impact kulübü Şirketimize satış karının 10%’unu ödeyecektir.

Yayınlanma Tarihi:23:25,