SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ferguson efsanesi geri mi dönüyor?

Manchester United'daki geleceği haftalardır tartışma konusu olan teknik direktör Louis van Gaal'in görevden alınması durumunda Alex Ferguson kulüpte görev alacak. İskoç çalıştırıcı Ryan Giggs'in akıl hocası olacak.

Güncellenme: 15:24, 18/01/2016
Ferguson efsanesi geri mi dönüyor?

İngiltere Premier Lig’de flaş bir iddia ortaya atıldı. Manchester aralıksız 27 yıllık teknik direktörlük macerasından sonra emekli olan Sir Alex Ferguson’un, Manchester United’a geri dönebileceği iddia edildi. İskoç futbol adamının Manchester United’da teknik sorumlu olabileceği söylendi.

Daily Mirror’ın haberine göre Manchester United’da teknik direktör Louis van Gaal’in görevden alınması durumunda efsane İskoç teknik adam göreve hazır olarak bekliyor. Hollandalı’nın gitmesi durumunda eski öğrencisi Ryan Giggs’e akıl hocalığı yapacak olan Ferguson, takımın başına bizzat geçmeyecek. Şu anda takımın 2. teknik patronu olan Giggs’in, Van Gaal’in görevden alınması ile birlikte teknik direktörlük koltuğuna oturması planlanıyor.

İngiltere Premier Lig’e bu sezon iyi bir başlangıç yapan Kırmızı Şeytanlar’da ivme birden bire düştü. 6 hafta 3 puansız ligi sürdüren Van Gaal ve ekibine eleştiriler sürekli yükseliyor. Son olarak Liverpool deplasmanında 3 puan alan Manchester ekibinde Van Gaal’in geleceği her şeye rağmen tartışma konusu.

Deneyimli çalıştırıcının medya ile olan kötü ilişkileri de göreviyle ilgili spekülasyonların ana sebebi.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:15:07,