SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Minikler Basketbol Ligi açılış töreni gerçekleştirildi. 2004-2005 doğumlu miniklerin mücadele ettiği ligde, toplam 240 sporcu ve 16 takım Ocak – Nisan ayları arasında kıyasıya mücadele edecek. Lig boyunca tüm müsabakalar Pazar günleri saat 09.00-20.00 arasında gerçekleştirilecek. Her hafta 8 maç yapılacak.

“ERZURUM, SPORUN VE SPORCUNUN MERKEZİ OLACAK”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak, Erzurum’u sporun Davos’u yapmakta kararlı olduklarını vurguladı.

Erzurum’un çok sayıda ulusal ve uluslar arası spor organizasyonuna ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Kiremitci, “Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) 2017, Olimpiyat Kenti Erzurum’da yapılacak. Erzurum, sporun ve sporcunun merkezi olacak. Burada geleceğin şampiyonlarını görüyorum. İnşallah 8-10 sene sonrasının Türkiye, Avrupa ve Dünya’da şampiyonluğa oynayan basketbolcularını yetiştireceğiz ve takımlarını oluşturacağız. Bu aşkı, bu şevki bugün burada, bu cıvıl cıvıl miniklerin gözlerinde görüyorum” dedi.

Böylesine güzel bir organizasyonun Erzurum’da başlatılmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür eden Genel Sekreter Kiremitci, şunları söyledi:

“Bu organizasyonu hayata geçirmek çok önemli. Organizasyonda görevli yetkililerimize ve hocalarımıza sonuna kadar güveniyoruz. Bu genç yavrularımızı önce ilimizde ve bölgemizde sonra ülkemizde sonra da Avrupa’da en üst seviyeye taşıyacaklarına inancımız sonsuzdur. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Minikler Basketbol Ligi, 2016 yılının hemen başında 3 Ocak’ta 16 takım ve 240 sporcumuzla başladı. Bunun anlamı, bu salonlardan 10 yıl sonra 2 bin 400 tane basketbolcumuz yetişecek. Sizler başarılı oldukça, bizden talep ettikçe biz sonuna kadar yanınızdayız.” Kış Spor Okulları’yla ilgili de açıklamada bulunan Kiremitci, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, “Erzurum’da kayak yapmayan genç kalmayacak” sloganını hatırlatarak şöyle dedi: “Bu sene, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kış Spor Okulları’ndauzman kayak hocaları eşliğinde onar saatlik kurslarla, öğleden önce 180 ve öğleden sonra 180 olmak üzere her gün 360 yavrumuz kayak yapmayı öğreniyor. 2016 kış sezonunda 5 bin tane kayakçımız yetişecek.”