SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aklınız neredeydi?

18 Ocak 2016

METEOROLOJİ günlerdir bas bas bağırıyor, “Kar gelecek” diye… Gün, hatta saat veriyor… Ancak bizim Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş – Mersin İdman Yurdu maçını akıl almaz bir şekilde saat 20.00'de oynatıyor. Hadi, maç programını daha önce açıkladın. Be kardeşim, ayet mi bu, değiştirilemez mi? Şu maç gündüz saatlerinde veya 18.00'de, 19.00'da oynansa ne olurdu? TFF'nin uygulayıcı merci olması gerekiyor ama onlar bunu çok da iyi bir şekilde yapamıyor.

DAHA 5. dakikada oyun durdu, futbolcular soyunma odalarına gönderildi. Çünkü çizgiler ortadan kayboldu. Hakem Mete Kalkavan maçı oynatmak için elinden geleni yaptı ama olmayacağı daha saatler öncesinden belliydi.

BU işin bir de taraftar cephesi var. Arma aşkına yağmur, çamur, kar dinlemeden takıma destek olmak için tribüne koşan taraftara yazık, günah.

BU, sizlere ders olsun diyeceğim ama bu kaçıncı ders ben sayamadım. Bizim futbol federasyonumuz işte bu… Kimse daha fazlasını beklemesin. Normal şartlarda maçın 24 saat sonrasına ertelenmesi gerekirdi. Ancak İstanbul'da yarınki (bugünkü) hava tahminlerini dikkate aldılar da en azından maçı ileri bir tarihte oynatmayı akıl ettiler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek