SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten TFF’ye sitem

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, bu hava şartlarında maçın oynatılmasını talihsizlik olarak nitelendirdi. Siyah-beyazlıların hocası çarşamba günü Karabükspor ile oynanacak kupa maçına PAF takımla çıkacağını söyledi.

Güncellenme: 20:46, 17/01/2016
Şenol Güneş’ten TFF’ye sitem

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası maçına PAF takımla çıkacağını söyledi. Bu hava şartlarının olacağının bilinmesine rağmen sahaya çıkmayı “talihsizlik” olarak nitelendiren başarılı çalıştırıcı, Çin kulübünden talibi olan Ersan Gülüm’ü de bırakmayı düşünmediğini ifade etti.

İşte Şenol Güneş’in açıklamaları:

“Futbol hep sizin düşündüğünüz gibi gelişmiyor. Hayat da böyle bir şey. Eksik kadroyla buraya geldi Mersin. Sahada futbol oynamak gerekiyor. Bu düzgün futbol da güzel zeminden geçiyor. 5 dakika zaman kaybettik. Gol atıp kazanabilirdik ama bu futbol adına gelenlere yazık olurdu. Gönül isterdi ki hiç buraya gelmeseydik. Şimdi maç tartihini bekleyeceğiz. Elbette ki bu karardan etkileneceğiz ama umarım bu karardan az bir zarardan çıkarız.”

“Türkiye’de hava durumu tahminleri doğru çıkıyor. 6’da oynasaydık maçı belki bitirirdik. Bırakın yarın maçı oynanmasını belki tesislere bile gidemeyeceğiz. Çarşamba günü de maç var. Onunla ilgili de bir talebimiz oldu. PAF takımıyla gitmeyi düşünüyorum. Uçakların gitmediği, havanın kötü olduğu Karabük deplasmanına gideceğiz. Bütün meseleyi dikkatle aşmak zorundaydık. Tek yapacağüımız şey çarşamba kupa ve hafta sonu Trabzonspor maçını oynamak..”

“Oynamayan oyuncuyu bırakırsınız, oynayan oyuncuyu değil. Dünyada da her şey böyledir. Oynayan oyuncuların yerine adam almak rekabeti artırır. Atletico Madrid Arda’yı niye verdiği Barcelona’ya? Onu verdi ekomonik olarak yeni oyuncular yaptı; ama doğru zamanda yaptı bunu. Pedro gitti, Alex var şimdi. Direkt oyuncu almak o kadar kolay değil, büyük oyuncu almak kulüpleri batırabilir.”