SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İyi başlangıç

17 Ocak 2016

GALATASARAY, devre arasındaki transferleriyle çıkmış olduğu Sivas maçında istediğini aldı. Fakat bekleneni verdi mi ya da gelecek adına umut verdi mi derseniz; evet şampiyonluk için sarı-kırmızılıların hayali devam ediyor. Ancak görüntü gelecek adına pek de iç açıcı değil. Donk orta sahayı biraz toparlamış gibi görünüyor ama takım halinde savunma problemi devam ediyor. Bir diğer sıkıntı da hücum hattında yakalanan fırsatların gole çevrilememesi.

BURAK öylesine net pozisyonları kaçırdı ki, akıl alır gibi değil. Burak'ın kaçırdıklarından sonra taraftarların tepkisi ise çok yanlış. Burak da doğal olarak tepki veriyor. Bunlar neden yapılır, anlamakta zorluk çekiyorum. Ama sonuçta, son golde penaltıyı kullanan Burak hem moral buldu hem de Selçuk'un jesti çok doğruydu. Onu da kutlamak gerekir.

DÜNKÜ maçta sarı-kırmızılılar için en olumlu gelişme Sinan'ın sergilediği performans. Golünü atarken adam eksiltme özelliğini de ortaya koydu. Ayrıca penaltıya sebebiyet vererek bir de asist yaptı.

SİVAS mütevazı bir kadroyla elinden geleni yapmaya çalıştı. Dünkü skor sizi yanıltmasın. Zira her iki takım birbirine denk bir mücadele sergiledi. Özellikle savunmada Sivas defansının büyük hataları vardı. Kontrataklarda çaresiz kaldılar.

KARŞILAŞMANIN hakemi Cüneyt Çakır'a gelince; Sinan'a yapılan müdahaleye vermiş olduğu penaltı kararı bana göre yerindeydi. Yalnız ilk golden önce bir taç tartışması da gözlerden kaçmadı. Sanki orada top Burak'ın ayağından çıkmış gibi duruyor. İkinci penaltıya gelince; bana göre penaltıyla uzaktan yakından alakası yok. Topa vuran Sivas defansı. Aynı pozisyon G.Saray ceza alanında olsa, o dakika düdük bu kadar kolay çalınır mıydı? Hem Cüneyt Çakır'a hem de Kuddusi Müftüoğlu'na soruyorum. Benim cevabımı zaten biliyorsunuz. Çakır böyle yaparsa, gençlere kimse bir şey dememeli.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek