SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den 3 yıldız harekatı

Gelecek sezon için çalışmalara şimdiden başlayan Fenerbahçe, transfer taktiğini değiştirdi. Sözleşlemesi bitecek olan oyunculara yönelen sarı-lacivertliler, üç yıldızı listesine aldı.

Güncellenme: 09:58, 17/01/2016
Fenerbahçe’den 3 yıldız harekatı

Ara transfer döneminde sessizliğini koruyan Fenerbahçe’nin, sezon sonu için de strateji değiştirdiği öğrenildi. Mali kriterler nedeniyle UEFA’nın kontrolü altında olan kulüp, bu sıkıntıyı aşmak için bonservissiz oyunculara yönelecek. Geçen yaz önemli yıldızları kadrosuna katan ve 40 milyon Euro civarında bonservis bedeli ödeyen sarı-lacivertliler, bu sistemi değiştiriyor.

ÜÇ OYUNCU DA BEDELSİZ

Fenerbahçe yine kaliteden ödün vermeyecek ancak bu kez bonservisi olmayan yıldızlara yönelecek. Sarılacivertliler sezon sonu sözleşmesi bitecek bazı dünya yıldızları için şimdiden çalışmalara başladı. Bu isimlerin başında Valencia’nın Cezayirli yıldızı Sofiane Feghouli geliyor. Sarı-lacivertli takımın Ağustos’ta da gündemine gelen Feghouli, sezon sonu serbest kalıyor. Cezayirli futbolcu için Fenerbahçe en ciddi talip olarak gösteriliyor.

1 TEMMUZ’DA SERBESTLER

İspanya’da takip altında tutulan bir başka yıldız ise Sevilla’nın Arjantinli orta saha oyuncusu Ever Banega… 27 yaşındaki oyuncu tıpkı Feghouli gibi sezon sonunda bedelsiz olarak istediği takıma imza atabilecek. Meireles’le yolları ayırmayı planlayan sarılacivertlilerin ilk hedefi Banega olacak. Hücuma bir takviye daha yapması beklenen Fenerbahçe’nin bu bölge için takip altında tuttuğu isim ise Ezequiel Lavezzi. Arjantinli hem kanatta hem de santrforda görev yapabiliyor. Lavezzi de 1 Temmuz 2016 itibariyle serbest kalacaklar arasında.

Sabah