SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray kariyerinde çıktığı 140 maçta 80 kez ağları havalandıran Burak Yılmaz, Slaven Bilic'in gündeminden düşmüyor. Hırvat teknik adam, Beşiktaş'ı çalıştırdığı dönemde yakından tandığı Kral'ı İngiltere'ye götürmek istiyor. Sezon başında Bilic'in kulübü West Ham United, bonservis bedeli olarak 10 milyon Euro'yu gözden çıkartmıştı. Ancak bu transfer gerçekleşmemişti.

O dönem hem Hamza Hamzaoğlu hem de yönetim, Burak'ın boşluğunu dolduramayacağını düşünüp teklifi reddetmişti. Ancak Ada ekibi bu defteri henüz kapatmadı. Fanatik’te yer alan habere göre, West Ham yeni bir teklif ile hafta içinde Galatasaray'ın kapısını çalmaya hazırlanıyor. Premier Lig takımının 5 ile 8 milyon Euro arasında bir rakam önereceği öğrenildi.

Çinliler de istedi ama…

Burak'ı Shanghai Shenhua da ciddi şekilde istemiş, ancak tecrübeli futbolcu rakamı beğenmemişti. Çinliler'in yaptığı yıllık 5 milyon Euro garanti ücret teklifine Burak Yılmaz, “Galatasaray'da zaten maç başılar ve primlerle birlikte 4 milyon Euro kazanıyorum. Neden Çin'e gideyim!” cevabını vermişti.