SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avcı: “Buralarda dolaşabilmemiz için…”

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ligde şu anda bulundukları sıralarda dolaşabilmek için Antalyaspor maçının önemli olduğunu ve bu maçtan galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Güncellenme: 17:24, 17/01/2016
Avcı: “Buralarda dolaşabilmemiz için…”

Spor Toto Süper Lig2in 18. haftasında Antalyaspor evinde Medipol Başakşehir'i konuk etti. Karşılaşma 2-1 rakip takım konuk takımın üstünlüğü ile sona erdi.

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Antalyaspor'un yeni hoca ile birlikte sistemlerde oynama olacağını, rakibin 3'lü ve 4'lü şekilde oynadığını, aynı zamanda adam adama alan savunması da yaptıklarını açıkladı. Kendilerinin tüm bu taktiklere karşı düşünerek planlarını onun üzerine yaptıklarını söyleyen Abdullah Avcı, “İlk 15 dakika oyun tamamen bizim istediğimiz gibi, top kontrolü bizim elimizde çalıştığımız hücum opsiyonları kenarları kullanmak bununla beraber bulduğumuz gol ilk 15 dakika oyunda ikinci golü de bulabilirdik. Ama 15'nci dakikadan sonra rakibin bireysel yetenekli oyuncuları hem duygularıyla hareket etmesi bizim kaybettiğimiz bir topla golü yedik.” dedi.

Oyunun bu sürecinden sonra geçiş oyununa döndüğünü belirten Avcı, 15 ila 45'nci dakikalar arasında oyunun tekrardan dengelendiğini, ikinci yarıda kontrolü tamamen kendilerine geçirdiklerini ve burada hem golü bulduklarını hem de çok gol kaçırdıklarını ifade etti.

“KAZANMAMIZ GEREKEN MAÇTI”

Kendileri için önemli olan ikinci yarının başlangıcı olduğunu kaydeden Abdullah Avcı konuşmasına şöyle devam etti: “Buradan özellikle geçen hafta içinde Kasımpaşa'nın kaybetmesi, Akhisar'ın kaybetmesi, Galatasaray'ın kazanması bizim de buralarda dolaşabilmemiz için kazanmamız gereken bir maçtı. Beni öncelikle oyun kalitesi memnun etti. Bununla beraber sonuç almak son derece mutluluk verici. Hem rakibi hem oyuncularımı tebrik ediyorum. Yolumuza devam ediyoruz.