SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son günlerde basın organlarında çıkan haberler üzerine TSYD Yönetim Kurulu olağanüstü toplantı yapıp şu açıklamayı yayınladı:

1)Söz konusu haberlerde eleştirilen logoda Türk Bayrağı olmaması konusu Antalya zirvesinde konuşulmuş; Genel Başkan Oğuz Tongsir üyeleri haklı bularak özür dilemiş ve en kısa zamanda bunun düzeltileceği belirtilerek bayrak konulmuştur. Özür dilemenin bir erdem olduğu bilindiği halde, bu özürden 2-3 gün sonra, sanki bu düzeltmenin yapılacağı söylenmemiş gibi konunun sosyal medya ve gazete sütunlarında yer almasının altında başka nedenler aramak gerekir.

2)Genel Başkan Oğuz Tongsir, 12 Ağustos 2015 günü eşinin arabasını 5-6 bin lira eksik bedelle derneğe satışını yapmış, aradan 6 ay geçmesine rağmen parasını almamıştır. Hiç yakışık almayan söylentiler üzerine o parayı da almaktan vazgeçmiş, söz konusu miktar TSYD'ye bağışlamıştır.

3)Seçimle gelen Genel Sekreterin maaşlı olması Genel Kurul'daki tüzükte yer almış ve Yönetim Kurulu kararıyla uygulamaya geçmiştir.

4)Oğuz Tongsir Başkanlığı'ndaki TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve şubeleriyle bugün çok daha sağlam bir zemine oturarak görevinin başındadır. Türkiye Spor Yazarları Derneği'ndeki değişim sekteye uğramadan sürecektir.

Saygılarımızla…

TSYD Yönetim Kurulu