SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Topçu: “Beraberlik direnç getirdi”

Süper Lig'de Kasımpaşa'yı 2 - 1'le geçen Gaziantepspor'da Teknik Direktör Mutlu Topçu, penaltı golüyle beraberliği yakaladıklarını ve kendilerine bir direnç geldiğini söyledi.

Güncellenme: 16:24, 16/01/2016
Topçu: “Beraberlik direnç getirdi”

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, “İkinci yarı tüm takımlarıma başarılar diliyorum. Umuyorum fair play çerçevesinde bir sezon olur. Bütün futbolcu kardeşlerime de sakatlıksız bir sezon diliyorum. Zor bir deplasmandı. 8 maçtır kaybetmeyen, ligde de 4. sırada hedefleri çok büyük olan bir takıma karşı oynadık. Biz de ilk yarının son 5 maçında bir çıkış içindeydik. Hem futbol hem de netice anlamında takımımız bir yere gelmişti. Biz de kaldığımız yerden devam etmek istiyorduk.” ifadelerini kullandı.

Karşılaşmanın ilk yarısının istedikleri gibi geçmediğini dile getiren Mutlu Topçu, şöyle devam etti: “Çok uzun toplarla çıkan Kasımpaşalı futbolculara çok fazla önlem alamadık. Defans arkasına atılan uzun topla gol oldu. Penaltıyla beraberliği sağladık ve bir direnç geldi bize. Muhammet’in golüyle de buradan 3 puanla ayrılıyoruz. Güzel bir mücadele oldu. İlerleyen haftalarda hem Futbol hem de mücadele anlamında ne yaptığını bilen daha pozitif futbol oynamaya çalışan bir Gaziantepspor olacaktır.”

Mutlu Topçu, lig sıralamasında bir hedef koyup koymadıklarıyla ilgili soru üzerine, “Öyle bir hedefimiz yok. Bu ligde her şey her zaman değişebiliyor. Bugün mesela 90. dakikada attığmız golle 3 puan aldık. Dolayısıyla farklı bir hedef arıyorsunuz. Haftaya ne olacak bilemiyorsunuz. Biz sadece şunu söylüyoruz: biz bir sonraki maçı nasıl kazanırız bunun hesabı içindeyiz. Hedef koymak da benim işime gelmiyor ve mantıklı da gelmiyor.” cevabını verdi.