SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyaca tanınan Milli Bilardocu Tayfun Taşdemir için kendi adına üretilen ıstakanın ardından şimdi de yine kendi adına özel tasarlanan masa ile ile bir ilke imza atıldı ve adına ıstaka ve masa olan tek isim olarak tarihe geçti.

Dünyanın her yerinde kullanılan Tayfun Taşdemir isimli olan ve Üniversal JBS’nin ürettiği ıstakaların ardından Türkiye’de bir ilk olarak bu kez Zeki Bilardo firması şampiyon sporcu için özel bilardo masası tasarladı.

Tayfun Taşdemir için özel tasarlanan masalar üretimin hemen ardından ilk olarak Güney Kore’de bilardoseverlerin beğenisine sunuldu. 2015 yılında 1 Dünya Kupası Şampiyonluğu ve 2 ikincilik ile kazanan Taşdemir, dünya genel klasmanını 4. olarak tamamladı. 2016 yılında hedefinin dünya klasmanında zirveye çıkmak olduğunu belirten Taşdemir, aynı zamanda markalaşma yolunda da şimdiden büyük bir başarıya imza attı. İsminin hem ıstaka hem de masaya verilmesi Tayfun Taşdemir’in bilardoda markalaştığının bir göstergesi olmakla beraber Türk Bilardo camiasının da gurur kaynağı haline geldi.

HOLLANDA VE ALMANYA SÜPER LİG TAKIMLARININ KAPTANI

Milli oyuncu dünya klasmanındaki başarılarının yanı sıra Hollanda ve Almanya Süper Lig takımlarının da kaptanlığını yapıyor. Bilardoda önemli ülkeler arasında yer alan Almanya ile şampiyonluğa ulaşan Taşdemir, bu sene de Hollanda takımına transfer oldu.