SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’den amatör kümeye sürgün!

Süper Lig hakemlerinden Özgür Yankaya, Merkez Hakem Kurulu'nun onayı ile İl Hakem Komitesi tarafından Süper Amatör Ligi'nin 10'uncu haftasındaki Uzunköprüspor-18 Kasımspor maçına atandı. Yankaya, ligin 17'nci haftasında Kasımpaşa ile Trabzonspor arasında oynanan karşılaşmayı yönetmiş ve tartışmalı pozisyonlar nedeniyle eleştirilmişti.

Güncellenme: 14:46, 16/01/2016
Süper Lig’den amatör kümeye sürgün!

Edirne bölgesi hakemlerinden Özgür Yankaya, bu hafta süper amatör ligi maçında görevlendirildi. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şubesi tarafından açıklanan maç programı ve hakem listesine göre Yankaya, Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde Pazar günü saat 14.00’da oynanacak olan ve ‘Uzunköprü derbisi’ olarak anılan süper amatör ligi 10’ncu haftasındaki Uzunköprüspor-18 Kasımspor maçında görev yapacak. Yankaya’nın yardımcılıklarını ise Barış Düşova ile Sabri Kalem yapacak.

Süper Lig’de en son geçen Aralık ayında Kasımpaşa ile Trabzonspor’un 1-1 berabere kaldığı maçı yöneten Yankaya, verdiği kararlar ve penaltı pozisyonları nedeniyle çok eleştirilmişti. MHK, Süper Lig’de Yankaya’ya görev vermeyince Edirne İl Hakem Komitesi, MHK’nın da onayını alarak boşta bulunan Özgür Yankaya’yı Süper amatör ligi karşılaşmasına atadı. Yankaya’nın bu maça atanması MHK’nın Yankaya’yı cezalandırması şeklinde yorumlandı.

Yayınlanma Tarihi:11:25,