SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Galatasaray ile aramızı bozmak istiyorlar”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray yönetimine itafen söylediği, "beleşçi,monşer" yakıştırmalı sözlerinin kasıtlı olarak medyaya yansıtıldığını söyledi.

Güncellenme: 08:27, 16/01/2016
“Galatasaray ile aramızı bozmak istiyorlar”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geçtiğimiz günlerde Galatasaray yönetimi hakkında söylediği sözler üzerine konuştu. Birilerinin Galatasaray ile aralarını açmak istediğini ifade eden Orman, sarı-kırmızılı kulüple dostane ilişkilerinin bozulmasını istemediğini söyledi.

Yeni statla ilgili bilgiler de veren Orman’ın açıklamları şu şekilde:

SEVGİLİYLE BULUŞMA ANI GİBİ…

Yeni bir stat; yeni umutlar, yeni hedefler demek. Beşiktaşlı sabırsızlıkla bekliyor. Sevgiliyle buluşma anı gibi. Bu stat, Beşiktaş’a yeni bir devir açacak. F.Bahçe 15 yıl önce yaptığı statla 300-400 milyon dolar daha fazla para kazandı. Beşiktaş’ın bütün borcuna bedel. Galatasaray, Seyrantepe’ye geçtikten sonra kombine ve sponsorluk gelirleriyle yine büyük avantaj sağladı. Biz 2000’den bu yana ekonomik olarak 2 rakibimizin gerisinde kaldık.

AVRUPA’DA KUPA KALDIRACAĞIZ

Ancak işler değişiyor. Dünyanın en akıllı, en fantastik stadını yapıyoruz. Vodafone Arena’nın sağladığı ek gelirler, borçlarımızı zaman içinde eriteceği gibi Avrupa’da kupa kazanacak kadrolar için fırsat verecek. Vodafone Arena’da maçlarımızı oynamaya başladığımız gün, Beşiktaş için yeni bir devrin başladığı gündür. Bunu gören dostlarımız seviniyor, rakiplerimiz ise korkuyor.

SİZİ 4X4’LÜK ŞAHESERDE AĞIRLAYACAĞIM

“Vodafone Arena’nın açılış tarihini açıklamak için saha içindeki son vincin de çıkmasını bekliyoruz. 19.03 niyetimiz ve hedefimiz var. Öyle badireler, süreçler yaşadık ki şu halini görmek, koltuklar takılırken izlemek, çimin serildiğini hayal etmek anlatılmaz bir duygu. İnşallah sizi ben yakın zamanda Vodafone Arena’da ağırlayacağım. Hiçbir masraftan kaçınmadığımız 4×4’lük bir şaheser yapıtla karşılaşacaksınız.”

GALATASARAY İLE KAVGA ETMEMİZİ İSTİYORLAR

Dost sohbeti önemlidir. Siz bir şey der, konu açarsınız. Eksik ya da yanlış düşünüyorsunuzdur. Öyle değil, böyle dersiniz… Sonra önünü, sonunu keserseniz, ortaya bambaşka bir şey çıkar. Gelinen noktada şunu hissettim; birileri bizim dostumuz Galatasaray ile kavga etmemizi, sorun yaşamamızı istiyor. Niye durduk yerde kötü konuşayım, kavga edeyim, iyi ilişkilerimi bozayım? Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzon bizim rakiplerimiz ancak bir o kadar da dostumuz. Bunu gözetiriz ve gereğini yaparız. Ama bize karşı bir itham, bir saldırı olursa o zaman da gereğini yerine getiririz.

TRANSFER YAPMASAK DA ŞAMPİYONLUĞA ULAŞIRIZ

“Ancak… Bu işte şanssızlıklar ve sakatlıklar var. İki oyuncu alacağız. Fiyat konusunda kılı kırk yarıyoruz”

“Sezon sonunda bir takım şampiyon olacak. Biz mutlu sona ulaşmak istiyoruz. Çok iyi bir hocaya ve takıma sahibiz. Transfer yapılmasa da şampiyonluğu kazanırız. Kadroda olan bütün oyunculara güveniyorum. Ancak yaşamadık değil; bu işte şanssızlıklar ve sakatlıklar var. Kaleci ve stoper takviyesi yapacağız. İstersem, şu anda bitirebilirim ama 3-5 milyon Euro fazla harcamış olurum. Beşiktaş o işleri çoktan geride bıraktı. Fiyat konusunda kılı kırk yarıyoruz.”

ŞENOL HOCA GÜNEŞ GİBİ DOĞDU “Ben Şenol hocayı çok eskiden tanırım, baba dostudur. Sezon başında Şenol hocada karar kıldık. Yönetimde bazı arkadaşlar farklı isimlerde düşünmüş ve dile getirmiş olabilir. Şimdi herkes Şenol hocanın kalitesi ve adamlığında hemfikir. Çok çalışkan, titiz ve tecrübeli bir isim. Oynattığı futbolla üzerimize Güneş gibi doğdu.. Bizi hedeflerimize ulaştıracak… Oynattığı güzel oyunun ‘Hakkı’nı verecek.”

Sabah