SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında 3.5 milyon Euro'ya kiralandığı Al Ain'de beklentilerin çok uzağında kalınca kendisine yol verilen Emmanuel Emenike'nin yeniden F.Bahçe'ye dönmesi söz konusu bile değil. Birleşik Arap Emirlikleri Ligi'nde 11 maçta 7 gol atmasına rağmen gönderilen Nijeryalı golcü ile ilgili F.Bahçe takımdan gönderildiği gün tavrını koyarken, teknik direktör Vitor Pereira'nın da bu konudaki tutumu net.

‘O GOLCÜ, EMENIKE DEĞİL'

Vatan’da yer alan habere göre, Robin van Persie ve Fernandao'lu kadroyu kulübede kalmayı sıkıntı etmeyecek bir golcü ile takviye etmek isteyen Kanarya'da bu isim kesinlikle Emenike olmayacak. “F.Bahçe'ye dönecek” iddiaları camiayı düşündürürken, Pereira'ya sorulan bu durum hocadan gelen kesin cevapla sona erdi. Emenike ismini duyduğunda “Takımın dengesini bozar” yorumunu yapan Portekizli hoca takımda neden istemediğini şu sözlerle ifade etti:

“DİSİPLİN problemini fazlasıyla yaşamış bir oyuncu. Takımda onu tanıyan kimle konuşsam iyi insan olmasının dışında ‘saha içinde gel gitler yaşıyor' görüşünde. Bu durumda özellikle de forvet hattında yeni düzenimize ayak uyduramaz diye düşünüyorum.”