SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı Olcan Adın, Galatasaray’ın şampiyonluk yarışının içinde olduğunu söyledi. Henüz son sözü söylemediklerini ifade eden başarılı futbolcu ilk 5 maçın çok önemli olduğunu söyledi.

İşte Adın’ın açıklamaları:

“Burada bulunduğumuz andan itibaren buradaki personele otel çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Gerçekten çok misafirperver şekilde bizi ağırladılar. Kamp yaptığımız yer futbol içi, futbolcular için gerçekten çok uygun ortam. Antrenman sahaları olsun, odalarımız otelin konumu her şey fevkalade iyi. Onlara çok teşekkür ederiz. Kampa gelecek olursak, gerçekten çok iyi çalıştık. Kupa maçları olsun, buraya geldik buradaki antrenmanlar olsun, ikinci yarıya en iyi şekilde hazırlandık diyebiliriz.

(Son Karşıyaka maçı için) İyi orta yaptım tabii ki orta da önemli ama atan arkadaşlarımız da gerçekten iyi gol vuruşu yaptılar. Onlara da ayrı bir teşekkür etmek gerekiyor. Çünkü orta tabii ki önemlidir ama gol vuruşu yapmak da önemli. Aurelien ve Sinan'ın vuruşları iyi. Aurelien özellikle ileriye çıktığı zaman duran toplarda başarısı var. Bu ortaları yapmak da bana nasip oldu.

İlk yarı takımımız adına iyi geçmedi çünkü istemediğimiz puanlar kaybettik. Aslında bakarsanız iyi başladık. Sivas ile berabere kaldık, Osmanlı'ya yenildik ama ondan sonra bir seri yakaladık. Yukarı sıralardaydık, puan farkı pek açılmamıştı. Fakat akabinde şöyle söyleyeyim kırılma maçları çok yaşadık. Son dakikalarda hem beraberlik oldu hem mağlup duruma düştük. Bunlar bizi çok etkiledi. Özellikle Antalya, Rize maçları…Bunlar bence ilk yarının kırılma anlarıydı. Fakat hiçbir şey kaybedilmiş değil. Çünkü lig gerçekten uzun bir maraton. 17 maçımız var önümüzde bu 17 maçı kayıpsız bir şekilde atlatmak istiyoruz.

(İlk yarıdaki Fenerbahçe maçında attığı gol için) Hayatımda hiç unutamayacağım bir andı. Hem Fenerbahçe derbisinde hem Kadıköy'de golü atmak, gerçekten de benim adıma mutluluk vericiydi. Bunu futbol hayatım boyunca hiçbir zaman  . Bundan sonra hep anılarımda iyi yerlerde en üst köşede yer alacaktır.

Geçen sene de oynadım. Bazı maçlarda oynamadım  fakat elimden geldiğince takıma katkıda bulunmaya çalıştım. Her zaman da bunun için çalışıyorum. Tabii ki Fenerbahçe maçında attığım gol  hem özgüven hem de moral olarak benim açımdan çok iyi oldu. Onun bana vermiş olduğu morallle , golü atmış olduktan sonra verdiği  güvenle daha iyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum. Fakat bu, benim için yeterli mi? Tabii ki de hayır. Her zaman en iyisini yapmak bizim elimizde, benim elimde. İkinci yarıda da ben yine iyi oynamasam bile iyi mücadele edeceğime iyi koşacağıma buradan söz verebiliyorum.

(Akhisar maçındaki deparına ilişkin)Futbolcu oynamaya başladığı zaman kondisyon olarak, güç olarak , fizik olarak da yerine geliyor. O dakikada deparı, kendimi iyi hissediyordum. Artık Akhisar beraberlik golü atmak için bizim sahamızdaydı. O an da kendimi iyi hissettiğim bir andı.  Öyle bir dripling yaptım. Benim için özel bir andı.

Umut'a attırmak istedim. Fakat şöyle söyleyeyim. Yine olsa yine aynı pası verirdim. Kendim vurmazdım. Yine Umut değil başka bir arkadaşım olsa Burak, Wesley.. Başka bir arkadaşımız olsa yine aynı pası verirdim.

Burada yaptığımız antrenmanlar yarın da son antrenmanımızı yapacağız. Buradaki işimizi artık tamamladık. Şimdi artık tamamen konsantremiz , Türkiye Kupası'nda da gruptan lider olarak çıktık onu da bir kenara koyuyorum, tamamen konsantremiz lige. Çünkü nasıl başlarsak öyle gider. İlk yarıda iyi başlayamamıştık . Fakat şimdi her şey bizim elimizde . İlk 5 maç biz kayıpsız atlatırsak , 5 maçı kazanabilirsek hem yukarıya biraz daha yaklaşma imkanımız olacak hem de rakiplerimiz bizden tedirgin olacak. İkinci yarı bizim için ilk maçtan itibaren her maçı tek maç düşünüp, onun için sahay çıkıp kazanmak için mücadelemizi vereceğiz.

Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez. Biz bu yarışın içerisindeyiz. Çünkü neler yaptığımız, neler başardığımız geçen seneden, önceki senelerden herkes biliyor. Tabii ki ciddi bir puan farkı var bunu bizler de kabul ediyoruz fakat bunu kapatmak bizim elimizde. Sahaya çıkıp en iyi şekilde mücadele edip, bu puan farkını haftalar geçtikçe en aza indirip, ligin sonunda da şampiyonluğu biz göğüsleyeceğiz diye inanıyorum.

Bu sene Şampiyonlar Ligi'nden UEFA Avrupa Ligi'ne kaldık 3. olarak, Lazio maçı gerçekten de çok zorlu maç, İtalya'nın köklü kulüplerinden. Ben,  Trabzonspor'da oynarken karşılaşmıştım. Gerçekten de iyi bir ekibe sahipler. İyi bir statları var. İyi bir atmosferleri var. Fakat biz onları eleyebilecek güçteyiz. Her iki maçı da kazanmak için oynayacağız.

(Linnes için) Bugün gelen arkadaşımızla yeni tanışma fırsatımız oldu. Ryan ile 1 haftayı aşkın süredir beraberiz.  Gerçekten de artık Türk gibi olmuş Kasımpaşa'da, Türkçe kelimeler de öğreniyor. Çok samimi çok sıcak, çok cana yakın bir arkadaşımız. Yeni gelen arkadaşımızı  da en iyi şekilde aramıza alıp, uyum sağlamasına çabalayacağız elimizden geldiği kadarıyla.

(Taraftarlara) Çok teşekkür ediyoruz. Çünkü sezon başından itibaren hiçbir zaman hiçbir şekilde desteklerini bizden esirgemediler. Kupa maçında da olsun, Karşıyaka maçında da olsun  , Akhisar maçı olsun, kupa maçları dahil geldiler bizi desteklediler. Onların da bize inandığını hissediyorum. İnandıklarını da biliyorum. Onlardan tek ricam, ikinci yarıda aynı şekilde bize desteklerini göstersinler. Çünkü onlarla biz bir bütünüz. Onlarla bir başarı elde ediyoruz. Onlar olmadan bir yanımız eksik kalıyor. Bu sene onlarla beraber en iyi başarıya da ulaşacağız.