SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yunus Mallı’ya dünya devi talip oldu!

A Milli Futbol Takımı'nın da son dönemdeki parlayan yıldızı Yunus Mallı'ya dev bir talip çıktı. Bundesliga'nın önde gelen kulüplerinden Borussia Dortmund, Yunus'u kadrosuna katmak için harekete geçti.

Güncellenme: 22:07, 14/01/2016
Yunus Mallı’ya dünya devi talip oldu!

Bundesliga kulüplerinden Mainz 05’te yakaladığı çıkış ile göz dolduran ve A Milli Futbol Takımı’nın da gözdelerinden biri haline gelen Yunus Mallı’ya talip çıktı.

Almanya’nın şampiyonluk adaylarından Borussia Dortmund’un Yunus’u devre arasında kadrosuna katmak için harekete geçtiği öğrenildi.

Jonas Hofmann’ı Borussia Mönchengladbach’a satan ve Manchester United’tan kiralayıp verim alamadığı Adnan Janüzaj’ı İngiltere’ye geri gönderen Dortmund, hücum bölgesi için yaptığı takviye arayışlarında Yunus Mallı’yı gündeme aldı.

Mainz’da 2018’e kadar sözleşmesi bulunan Yunus’un, sezon sonunda geçerli olan 10 Milyon Euro civarında bir serbest kalma maddesine sahip olsa da, Dortmund kulübü bu miktarın üzerinde bir rakam ödeyerek oyuncuyu devre arasında renklerine bağlamak istiyor.

Schalke’nin de gündemine aldığı Yunus konusunda Dortmund’un en büyük kozu ise teknik direktör Thomas Tuchel. Mainz’ta çalıştığı dönemde Yunus’u Borussia Mönchengladbach altyapısından transfer eden Tuchel, oyuncunun gelişiminde önemli bir katkı sağlamıştı.

Transfer iddialarını değerlendiren Mainz Sportif Direktörü Christian Heidel, Yunus’un sözleşmesini hatırlatarak “İyi bir sözleşmeye sahip olan iyi bir oyuncudan bahsediyoruz. Ama bugün itibarıyla Yunus’un 1 Şubat’tan itibaren başka bir yerde oynayacağına pek ihtimal vermiyorum. Ancak Mainz gibi kulüplerde her oyuncu için bir fiyat sınırı vardır” diye konuşarak transfer icin açık kapı bıraktı.

Yunus, Bundesliga’nın ilk yarısında 8 gol atarak önemli bir performans sergiledi.

Ntvspor