SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Linnes: “Galatasaray’ı herkes çok iyi tanır”

Galatasaray'ın Norveç'in Molde takımında renklerine kattığı Martin Linnes, hücuma çıkmayı seven bir bek olduğunu söyledi.

Güncellenme: 21:37, 14/01/2016
Linnes: “Galatasaray’ı herkes çok iyi tanır”

Galatasaray’ın Norveç ekiplerinden Molde’den transferi Martin Linnes, GSTV’ye özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın formasını giyecek ilk Norveçli futbolcu olan Martin Linnes’in açıklamaları şöyle:

Norveç'te oynarken de Galatasaray'ı tanıyordum. Sadece ben değil Norveç'te herkes Galatasaray'ı çok iyi bilir, çok iyi tanır. Çünkü Avrupa'da yaptıkları ve başarıları ortada. Diğer taraftan Türkiye'de elde ettikleri başarılar ortada. O yüzden böyle büyük bir camiaya hizmet edeceğim için mutluyum. Burada olmaktan dolayı inanılmaz mutluyum.

FOTO: Galatasaray.org

FOTO: Galatasaray.org

Transfer sürecimin aslında çok uzun bir geçmişi yok. Bu süreç Ocak ayının başına dayanıyor. İlk o zaman böyle bir ilgi olduğunu duydum. O zaman konuşuldu kulüpler anlaştı. Sonunda da böyle büyük bir camiaya transferim gerçekleşti. Şu an istediğim tek şey bir an önce bu camiaya en iyi şekilde hizmet etmek.

Wesley Sneijder ve Selçuk İnan ile tanışmam benim için çok çok özel bir andı. Çok önemli iki oyuncu ile tanışma fırsatı buldum. Bir tanesi Türkiye'nin diğeri Hollanda'nın en önemli oyuncularından bir tanesi. Aynı zamanda bizim takım en önemli iki oyuncusu. Onlarla birlikte oynama şansı beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Çünkü buraya gelmeden önce ikisini de birçok kez seyrettim ve kendimi şanslı hissediyorum.

Norveç ligi sona erdi ve bir tatil dönemi vardı. Ama daha sonra antrenmanlarıma başladım ve kendimi iyi hissediyorum.

Galatasaray'da 27 numarayı giyeceğim. Güzel bir numara.

Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'ye karşı bir gol attım. İki maçta da çok iyi oynadığımı düşünüyorum. Bu da bana Türkiye'de iyi şeyler yapabileceğimin sinyalini verdi. O yüzden bir an önce başlayıp takıma maksimum seviyede katkı vermek istiyorum.

Sağ bek oynuyorum ama atak yapmayı seven bir sağ bek olarak oynuyorum. Molde'de birçok gol attım. Umarım Galatasaray formasıyla daha çok gol atma şansım olur. Tabi diğer taraftan defansif anlamda iyi işler çıkaracağımı düşünüyorum.

Çok önemli bir teknik adamla çalışacağım. Çünkü istatistiklere bakıldığında büyük başarılara imza atmış bir teknik direktör. O yüzden bir an önce onunla çalışmaya başlayıp birçok şey öğreneceğim. Bunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Türkiye'de oynayan ilk Norveçli futbolcu olacağım. Umarım Norveç'i burada iyi şekilde temsil ederim.

Gelmeden önce Galatasaray taraftarı ile ilgili birçok video seyrettim. Neler yapabileceklerini biliyorum. Mükemmel şovlar hazırlıyorlar, oyuncuları inanılmaz motive ediyorlar. Bir an önce karşılarına çıkmak için sabırsızlanıyorum. Umarım ben de onları çok mutlu ederim”

Yayınlanma Tarihi:11:01,