SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş transferde dört bir yana dağıldı!

Beşiktaş'ta kaleci arayışları sürüyor. Yönetim, Ospina ve Boyko'dan ümidini kesmiş değil. Bu iki isimden biri olmazsa, Juventus’dan Neto ve Valencia’dan Ryan için temaslara hız verilecek.

Güncellenme: 19:50, 14/01/2016
Beşiktaş transferde dört bir yana dağıldı!

Beşiktaş, sezonun ikinci yarısının başlamasına sayılı günler kalmasına rağmen, yeni file bekçisine henüz kavuşamadı.

tk

Neto

Ntvspor’un haberine göre; son iki aydır 10’un üzerinde adayla görüşen yönetim, son olarak 4 isimle temasa devam ediyordu. Dnipro’dan Denys Boyko ve Corinthians’tan Cassio Ramos, bonservisi ile transfer edilmek istenen oyuncular oldu. Juventus’un Brezilyalı file bekçisi Neto ve Valencia’dan Mathew Ryan’ı ise sezon sonuna kadar kiralamak için çalışan Beşiktaş, somut bir gelişme kaydedemedi.

Screenshot_4

Denys Boyko

Ancak Corinthians Başkanı Roberto de Andrade’nin, Ramos’un takımda kalacağını açıklaması Brezilyalı file bekçisinin gündemden çıkarılmasına neden oldu. Siyah beyazlılar Cassio Ramos için Corinthians ile 3 milyon euro karşılığında sözlü olarak anlaşmasına rağmen Başkan Andrade transfere son noktayı koydu. Dnipro ile birlikte Antalya’da kampta olan Denys Boyko için ise görüşmeler sürüyor. Ukraynalı kaleci ile el sıkışılmasına rağmen iki kulüp arasında anlaşma henüz sağlanamadı.

Screenshot_2

David Ospina

Beşiktaş’ın uzun süredir gündeminde olan David Ospina’nın da kiralanması için Arsenal ile görüşmelerde son nokta henüz konmadı. İngiliz ekibinin menajeri Arsene Wenger’in oyuncuyu bırakmak istememesine karşın, Ospina daha çok süre bulmak için sezon sonuna kadar Beşiktaş’ta oynamaya sıcak bakıyor. Yönetim, listesindeki adayların yanı sıra Kolombiyalı kaleciden gelecek haberi de bekliyor. Eğer Arsenal Ospina’yı bırakmaya karar verirse siyah beyazlılar bu transferi tamamlamak için mesaiye başlayacak.

Screenshot_3

Mathew Ryan 

Yönetim diğer yandan da Juventus’dan Neto ve Valencia’dan Ryan’ı kiralamak için girişimlerine devam ediyor. Ospina ve Boyko transferlerinden sonuç çıkmazsa bu iki oyuncudan birinin kiralanması için temaslar yoğunlaşacak.