SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yeni transferi Ryan Donk, Antalya’da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İŞTE DONK’UN SÖZLERİ “Kamp süreci gayet iyi gidiyor. Umarım iyi bir kamp olur ve sonra maçlarımız var. İyi şeyler yapacağımızı ümit ediyorum. Melo’nun Galatasaray için neler yaptıkları ortada. Herkesin saygı duyduğu bir insan. Şu anda aramızda değil… Onun yerine ben varım. Elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Ufak da olsa baskı hissedebilirsiniz ama Felipe ile kıyaslanmaktan dolayı için değil. Welsey bana ‘gel’ dedi. Ondan fikir almıştım. Geldiğim için de şu anda çok mutluyum.”

MİLLİ TAKIM İÇİN TEKLİF VAR MI? “İstanbul’u ve Türkiye’yi çok seviyorum. Fatih Terim çağırırsa benim için onur olur, bundan onur duyarım. Oynamam için 5 seneyi doldurmam lazım diye biliyorum. Bana teklif de gelmedi… Eğer gelirse A Milli Takım’da oynama durumunu o zaman konuşuruz.”

RYAN BABEL İÇİN NE DEDİ? “Babel çok yetenekli. Benim de hemen hemen her gün konuştuğum bir oyuncu… Ancak şu anda kendisine Galatasaray’dan gelen bir teklif yok.”

ŞAMPİYONLUK ŞANSI… “11 puan fark ciddi gibi duruyor ama bence geride gelmek lider olmaktan daha iyi olabilir. Bu fark kapanabilir. Galatasaray’ın farkı kapatmak için şansı var. Galatasaray’ın kupalar için büyük bir şansının olduğunu düşünüyorum.”

G.SARAY’IN AVRUPA MAÇLARI… “UEFA’da zor maçlar bizi bekliyor. Kalitemiz var… Deplasman golleri çok önemli bence. Takımımızda final potansiyeli var. İyi işler yapabiliriz.”