SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in süperstarı Cristiano Ronaldo’nun doğduğu Portekiz’in Fuckal kentinde bulunan heykeline boya ile ‘Messi 10’ yazan vandallar, yıldız futbolcunun kız kardeşinin hışmına uğradı. Ballon d’Or ödüllerinde Ronaldo’nun Lionel Messi’nin arkasında ikinci sırada kalmasının ardından gerçekleştirilen olaya karışanlara karşı sinirlerine hakim olamayan Katia Aveiro,  “Suriye’ye sürülmeyi hak ediyorlar” dedi.

Twitter hesabından takipçilerine seslenen Katia Aveiro, heykelin temizlenip restore edilmesinden büyük mutluluk duyduğunu yazdı. Olaya karışanları eleştiren Ronaldo’nun kardeşi, artık insanların hiçbir şeye saygısı kalmadığından dem vurdu. Abisinin ülkesi ve doğduğu Fuckal için yaptıklarına değer verilmediğinden yakındı. Katia Aveiro’nun dünya kamuoyunun büyük hassasiyet oluşturduğu Suriye ile ilgili benzetmesi bazı çevrelerden tepki aldı.

Foto: Sosyal medya - Fuckal'da bulunan heykelin arkasına 'Messi 10' yazıldı

Foto: Sosyal medya – Fuckal’da bulunan heykelin arkasına ‘Messi 10’ yazıldı

Daha sonra Instagram hesabına heykelin temizlenmiş halinin fotoğrafını koyan Katia Aveira, şunları yazdı:

“Herkes Ronaldo’nun kişiliği ile ne kadar gurur duyduğumu biliyor. Onun kişiliğinin ne kadar kaliteli ve iyi olduğunu anlatarak saatlerimi geçirebilirim. Bir Portekizli olarak onun heykeline yapılanları gördüğümde büyük utanç duydum. İnsanlar onun sayesinden bu küçük adaya turistlerin geldiğinin farkında değil. Gelirleri biraz olsun arttıysa bu Ronaldo’nun sayesinde oldu. Kendisine biraz daha saygı duyulmasını beklerdim. Doğduğum yer olan Fuckal’dan üzgün bir şekilde ayrılıyorum. Bu olayı gerçekleştiren saygısız ve toplum içinde yaşamayı bilmeyen barbarlar Suriye’ye sürülmeyi hak ediyorlar.”

amkspor.com / DIŞ HABERLER