SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli’den taraftara müjde

Kupada turu garantileyen Galatasaray'da Mustafa Denizli mücadeleyi değerlendirdi. Tecrübeli teknik adam transferlerin devam edeceğini söyledi.

Güncellenme: 00:04, 13/01/2016
Mustafa Denizli’den taraftara müjde

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ziraat Türkiye Kupası’nda 3-1 kazandıkları Karşıyaka maçının ardından yaptığı açıklamada, “Bu akşam kazandığımız takdirde grup liderliğini garantiliyorduk. Kupada liderlik demek üst turda kendi evimizde oynama fırsatı demek. O açıdan güzle oldu” dedi.

Kamp çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Mustafa Denizli, “Oynamaya çalıştığımız oyunu aksatmadan gruptaki iddiamızı sürdürmek istiyorduk. Oyunun son bölümünde goller bulduk. Neticede deplasman galibiyeti ile önümüzde devam edecek gelecek olan kupadaki rakibimizi bekleyeceğiz. Oyunun çok fazla değerlendirilecek eksisi artısı çok fazla yok. Daha az yer verdiğimiz arkadaşlarla oynamaya gayret ettik. Umut, kırık burnuyla mücadele etti, ikinci yarıdaki müdahale sonrası oyuna devam edemedi. Genç futbolcularımıza da fırsat verdik. İzmir etabını tamamladık, önümüzdeki iki maçı tamamlayıp önümüze bakacağız. Kupa, sıkışık maç trafiğinde aramıza dönecek arkadaşlar için fırsat olacak” ifadelerini kullandı.

“UMUT FEDAKARLIK YAPARAK OYNAMIŞTI”

Maçta yüzüne darbe alıp oyun dışı kalan Umut’un burnunda yeni bir kırık meydana gelmediğini söyleyen Mustafa Denizli, “Burnuna aldığı darbeden sonra önemli bir kanama oldu. Pozisyondaki çarpışma kasıtlı darbe değildi. İkinci defa kırık şüphesiyle başbaşa kaldı. Maskeyle, fedakarlık yaparak oynamıştı. Oyuna devam edebilir durumdaydı, ancak çıkınca Volkan’a bir fırsat çıktı” dedi.

Denizli, ara transfer dönemi ve kalacak-gidecek futbolcularla ilgili ise, “Bütün futbolcularla ilgili kafamda karar var. Bugünkü performanslarının benim kararımı değiştirmesi mümkün değil. Aramıza katılmakta olan arkadaşlara önümüzdeki günlerde ilave olabilir. Yani transferler devam edecek. Kısıtlı olan kadromuzda takımın ön tarafında görev yapan arkadaşlarımızın sakatlıklarının, eskiye dayalı sorunlarının da devam etmesi eklenince sıkıntı yaşıyoruz. Hafta sonuna kadar onları en sağlıklı şekilde görebiliriz diye umut ediyorum” diye konuştu.