SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın İtalya Serie A takımlarından Fiorentina’dan kiraladığı Mario Gomez, oynadığı futbol ve attığı gollerle kısa sürede siyah-beyazlı taraftarların gönlünde taht kurdu. Performansı ile yeniden Almanya Milli Takımı’na da seçilen yıldız futbolcu, Beşiktaş’ın ligin zirvesine yerleşmesine de büyük katkıda bulundu.

Beşiktaş yönetimi, 2017 yılına kadar kiralanan Alman yıldızın, bir sezon daha takımda kalması halinde herhangi bir ücret ödenmeyeceğini duyurmuştu. Ancak başka bir kulübe satılması halinde İtalyan ekibine bonservisin belirli bir kısmının verileceği söylenmişti.

Ancak Fiorentina cephesinden yapılan bir açıklama kafaları karıştırdı. Sportif Direktör Andrea Rogg, Mario Gomez’in performasını överken satır arasında Beşiktaş ile yapılan anlaşmadan bahsetti. Rogg, açıklamasında siyah-beyazlı ekibi yalanlayan şu yorumlarda bulundu:

“Hepimiz Mario'nun Beşiktaş'taki performansı nedeniyle çok mutluyuz. O büyük bir futbolcu ve çok iyi bir insan. Gelecek sezon Beşiktaş'ta kalmaya devam ederse bize 9 milyon euro ödemek zorundalar. Başka bir takıma giderse de kazancımız oldukça yüksek olacak. Böyle bir anlaşma yaptık.”

Beşiktaş yönetiminin “Hiçbir ücret ödemeyeceğiz” dediği golcü futbolcu hakkında İtalya’dan gelinen bu açıklama kafalarda soru işareti bıraktı. Beşiktaş taraftarını şaşırtan bu sözler sonrası, yönetimin konuya açıklık getirmesi bekleniyor.

amkspor.com / DIŞ HABERLER