SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Al Ain’den Emenike ayıbı

Fenerbahçe'nin sezon başında Al Ain'e kiraladığı Emenike, burada da takımda kalmayı başaramadı. Birleşik Arap Emirlikleri takımı, yeni transferleri Douglas'ın Nijeryalı golcünün yerine alındığını duyurdu.

Güncellenme: 09:54, 13/01/2016
Al Ain’den Emenike ayıbı

Kardemir Karabükspor forması altında sergilediği performans ile dikkat çeken ve 9 milyon bonservis bedeli karşılığında Fenerbahçe’ye transfer olan Emmanuel Emenike’nin düşüşü sürüyor. Özellikle geçen sezon sergilediği futbol ile taraftarın büyük tepkisini çeken Nijeryalı golcü, kiralık gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde de tutunamadı.

Sezon başında 3 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Al Ain takımına kiralanan Emenike, sergilediği performans ile eleştirilerin odak noktası oldu. Taraftarın da birçok maçta ıslıklayarak protesto ettiği Emenike, aradığı huzuru yeni takımında da bulamadı. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri kulübü, henüz 28 yaşındaki forvet ile yolları resmen ayırmadan şaşırtan bir harekete imza attı.

Yeni transfer Douglas’ı resmi sitesinden tanıtan Al Ain, Brezilyalı golcünün Emenike’nin yerine alındığını duyurdu. Nijeryalı forvetin takım kadrosundan da adı silinirken, numarası da Douglas’a verildi. Henüz Emenike görüşmeden böyle bir harekette bulunan kulüp, Nijeryalı futbolcunun takımdan ayrılacağını internet sitesinden öğrenmesine neden oldu.

al-ahli-emenike-iç-13-01

Nijeryalı forvet ile ilgili açıklamalarda bulunan Al Ain Yönetim Kurulu Üyesi Mohammed Obeid Hamdoun, şunları söyledi:

“Bazen büyük isimler, büyük oyuncular geliyor ve burada hiçbir şey yapmıyor. Bu her takımda olabilir. Bazen büyük bir isim getiriyorsunuz ve burada oynamak istemiyor. Emenike hakkındaki görüşüm de bu… Burada oynamak istemiyor. Çin’den bir takım onunla ilgileniyor. Büyük ihtimalle Çin’e gidecektir.”

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:09:43,