SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United’ın Menajeri Louis van Gaal, takımının oynadığı futboldan sıkıldığını söyledi. Takımın efsane isimlerinden Paul Scholes’un “Manchester United takımının futbolu beni sıkıyor ve sinirlendiriyor” şeklindeki eleştirisine yanıt veren Hollandalı çalıştırıcı, benzer fikirde olduğunu belirtti.

Sezona iyi bir başlangıç yapan ancak son haftalarda düşüşe geçen Manchester United’da eleştiri oklarının hedefi olan Van Gaal, daha önce de “Takım bu şekilde oynamaya devam ederse yönetimin bana fazla katlanacağını sanmıyorum” demişti. Bu açıklamasının ardından takımın futbolundan sıkıldığını ve sinirlerini bozan bir oyun anlayışına sahip olduklarını söyleyen tecrübeli isim, futbol kamuoyunu yine şaşırtmayı başardı.

Manchester United’ın FA Cup’ta karşılaştığı League One ekiplerinden Sheffield United karşısında oldukça tutuk bir oyun sergilediği ve ancak 93. dakikada Wayne Rooney’nin penaltısı ile kazandığı maç hakkında değerlendirmelerde bulunan Van Gaal, şu açıklamalarda bulundu:

“Bazı maçlarda takımım beni çok sıkıyor ve sinirlendiriyor. Çünkü rakip savunmayı aşmakta oldukça zorlanıyoruz. Ama bu futbol… Bazen iyi bazen kötü günleriniz olabiliyor. Bir takım her maç muhteşem oynayamaz. Futbolu çekici kılan da bu zaten. Bizi izlemeye gelen taraftarlar her türlü eleştiriyi yapmakta haklılar. Ama aynı zamanda futbolcular alkışlayabilirler de… İkisini birden yaptığınızda eleştirileriniz yerini bulur.”

amkspor.com / DIŞ HABERLER