SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Doğantez doğrularından vazgeçmedi, istifa etti

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Aydınspor 1923, kupada yarın oynanacak Çaykur Rizespor maçı öncesi Teknik Direktör Tolga Doğantez'in istifasıyla sarsıldı.

Güncellenme: 18:07, 12/01/2016
Doğantez doğrularından vazgeçmedi, istifa etti

Çaykur Rizespor’a 10 Ocak’ta deplasmanda 3-1 yenildikleri karşılaşma sonrası yönetimden oyun disiplinini bozan tavırlarıyla nedeniyle Seçkin ve Mehmet Gürkan’ın cezalandırılmasını istediğini ancak bu talebin dikkate alınmadığını belirten Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Doğantez görevi bıraktığını açıkladı.

Bir futbolcu takımına ihanet ediyor ve bunu başkanımla paylaşmama rağmen yaptırımda bulunmuyor” diyen genç teknik adam, “Bana Seçkin’i oynatmam yönünde talimat verildi ama bu benim doğamda yok. Bildiğim doğrulardan vazgeçmem” diye konuştu.

Kulüplerin oyuncuların ve yöneticilerin oyuncağı haline geldiğini iddia eden Doğantez şöyle konuştu:

“Seçkin, Rizespor maçında takımı da yanına çekerek sahada bildiğini yapmaya çalıştı. Kendi bildiğini oynamak Süper Lig takımına karşı sökmedi. Oysa ben Seçkin’e hakaret edilmesine tepki gösterdiğim için Bucaspor maçında ceza aldım. Yönetimden bu oyuncunun kadro dışı kalması ya da gönderilmesi yolunda talepte bulunmadım. Sadece herkes için 20 gün süre olduğunu söyledim. Ancak yönetim bana değil, Seçkin’e inandı. Yüzleşelim dedim, yüzleşmekten korktular. Ben de görevi bıraktım.”

Doğantez, ilk yarıda Bucaspor’da çalışırken futbolcularla yaşadığı sorunlar yüzünden görevden alınmıştı.