SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor, Şanlıurfaspor’dan stoperi Onur Akbay’ı 1.5 yıllığına renklerine bağladı.

Ligin ikinci yarısı için düşündükleri çok önemli bir oyuncuyu daha kadrolarına dahil etmenin sevincini yaşadıklarını belirten Başkan Sedat Sözlü, “Ligin ilk yarısında en büyük sıkıntıyı savunma bölgemizde yaşadık. Onur’u kadromuza alarak bu bölgedeki sıkıntıyı gidereceğiz. Diğer bölgelere de gereken takviyeleri yaptık. Bir ya da iki oyuncu daha almayı düşünüyoruz” dedi. Kamp dönemini de değerlendiren Başkan Sözlü, sözlerine şöyle devam etti:

“Kadromuza dahil ettiğimiz yeni oyuncularla mevcut oyuncular hemen kaynaştılar. Kampta herkesi huzurlu ve mutlu görmek, beni son derece sevindirdi. Teknik direktörümüz Osman Özköylü nezaretinde takımımız çok iyi çalışıyor. Hafta sonu deplasmanda Karşıyaka, kendi evimizde de Samsunspor’u yenerek hedefimize koşar adımlarla ilerleyeceğiz.”

Yıllardan beri taraftarını çok beğendiği Adana Demirspor Kulübü’ne imza atmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Onur Akbay ise, “Sezon sonunda şampiyonlukta çok önemli payım olacak” diye konuştu. Onur Akbay, sözleşmeyi imzaladıktan sonra Antalya’ya gitti.