SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Messi o teklife güldü!

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, FIFA tarafından Kamerunlu golcü Samuel Eto'o ile davet edildiği Balonn d'Or Ödülü (Altın Top) töreni hakkında izlenimlerini anlattı.

Güncellenme: 18:14, 12/01/2016
Messi o teklife güldü!

Antalyaspor’un kaptanı Eto’o’nun yılın ilk 11’i ödülünü vermesinin kendileri açısından gurur kaynağı olduğunu vurgulayan başkan Gültekin Gencer, yılın karmasındaki dünya yıldızlarının Eto’o ile saygılı davranışlarından mutluluk duyduğunu belirtti. Messi’nin törenden sonra özel odada ilk ağırladığı kişinin Eto’o ile kendisi olduğunu anlatan Gencer, şunları söyledi:

Bizim için poz verdirdi. Güzel bir şeydi anlatılmaz. Bizim için mutluluk verici bir olay, yıllardır düşünsek aklımıza gelmezdi. Eto’o Messi’yi çağırdığı zaman ‘Başkanımla tanıştıracağım seni. 5 yıl sonra hazırlan seni transfer edecek Antalyaspor’a’ dedi. Messi de güldü zaten. Sohbet ettik.

Sezon başında Eto’o’nun transfer eleştirilerine karşılık Antalyaspor yönetiminin 5 yıl sonra Messi’nin transferini hedeflemesi gerektiği yönünde açıklama yaptığını hatırlatan Gencer, “Biz onlara yolu açtık. Messi’ye 5 yıl sonra teklif yaptık. Bizden sonra gelecek yönetim yıldız avına başladığı zaman Messi ile başlaması lazım. Antalyasporluların hepsi biliyor biz başladık” dedi.

Törende görüştüğü dünya yıldızı futbolcuların Eto’o’nun adını Antalyaspor ile anmasına sevindiğini kaydeden Gencer, Antalya’nın tanıtımı açısından önemli rol üstlendiklerini ve Antalyaspor’a ilginin arttığına dikkati çekti.