SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası F Grubu 4. maçında Trabzonspor deplasmanda oynadığı karşılaşmada Adanaspor’u 1-4 yenerken, Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, maç sonu açıklamalarda bulundu.

Tekelioğlu, yabancısız oynadıklarını  ve 8’nin alt yapıdan geldiğini belirterek, gruptan çıktıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Sadi Tekelioğlu’nun sözleri şöyle;

“Bizim için de Adanaspor için de yedek oyuncuları test etme müsabakası oldu. Onlarında önemli maçları var, bizim de önemli maçlarımız var. Dolayısıyla Trabzonspor takımı yedeği de olsa, as oyuncuları oynamasa da arka arkaya gelen iki gol maçın kaderini belli etti. Sevindiğimiz taraf sakatsız, cezasız gruptan çıkmayı garantiledik. Önemli olan buydu. Yabancısız oynadık. 22 yaş ortalamasıyla oynadık. Kadrodaki 18 futbolcunun 10 Trabzonlu, 8’i alt yapı oyuncusu. Bunlar artı olarak bizim için galibiyetten daha önemli. Maçı kaybetsek dahi ilerde telafisi vardı. Ama bu genç oyuncuları kazanmak, en azından turu rahat bir şekilde geçmekte bizim için artı oldu. Adanaspor’da numara olarak tespit ettiğimiz iyi sporcular var. Trabzon’da ideal kadro ile oynadılar, ama burada çok eksiktiler. Adana zaten potansiyeli olan bir futbol kentidir. Buradan her zaman iyi futbolcular çıkmıştır. İnşallah Adana’nın iki takımıda birden Süper Lig’e çıkabilir. İkisi olmazsa birisi çıksın. Bizim de gönlümüz inşallah Demirspor çıksın.”

Yayınlanma Tarihi:22:20,