SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA ile uğraşan Samsunspor sahaya bakıyor!

Ligin ikinci yarısına Altınordu karşılaşmasıyla başlayacak olan Samsunspor'da hedef galibiyet... Başkan yardımcısı Rüştü Araboğlu, gelen "transfer yasağı" hakkında da son durumu açıklandı.

Güncellenme: 17:25, 12/01/2016
FIFA ile uğraşan Samsunspor sahaya bakıyor!

PTT 1. Lig takımı Samsunspor’un başkan yardımcısı Rüştü Araboğlu, “Evimizde hafta sonunda oynayacağımız Altınordu maçından galip ayrılıp 2. yarıya iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz” dedi.

Cumartesi saat 17.30’da 19 Mayıs Stadyumu’nda Altınordu ile karşılaşacaklarını belirten Rüştü Araboğlu, takımının kamp sürecini ve Altınordu maçını değerlendirirken şunları söyledi:

“Antalya’da gerçekleştirdiğimiz kamp sürecini çok iyi tamamladık. Geçen dönemden bu yana sakat olan oyuncularımız takımımıza bu dönem destek verecek. Altınordu maçını kazanmayı amaçlıyoruz. Seyircimiz ve taraftarımız da bizi her zaman olduğu gibi yalnız bırakmayacaktır.”

FIFA’nın 2 dönem transfer yasağı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Araboğlu, bu konuda şöyle konuştu:

“Önümüzdeki hafta duruşma tarihi belli olacak. Kulüp avukatımız haftaya İsviçre’de yapılacak olan duruşmaya katılacak. Verilen transfer yasağı, 2 dönemi kapsıyor. Bu takımımızı zor durumda bırakacak. Ve bu neticede transfer yapamıyor olacağız. Dolayısıyla bu davayı ve kararı beklemekteyiz.”