SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eto’o’ya teklif olduğunu başkan açıkladı

Antalyaspor Başkanı Gencer, Guilherme'nin 1.3 milyon euro bedelle Corinthians'a satıldığını açıklarken, Eto'o'ya da tekliflerin olduğunu bildiğini söyledi.

Güncellenme: 18:22, 12/01/2016
Eto’o’ya teklif olduğunu başkan açıkladı

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, açık açık konuşulmaya başlanan Samul Eto’o’ya teklif haberlerini kısmen doğruladı. Gencer, resmi bir teklif olmadığını ancak birçok takımın yıldız futbolcuyla ilgilendiğini belirtti.

Samuel Eto’o hakkındaki transfer tekliflerine değinen Gencer, şöyle konuştu:

“Eto’o bir teklif gelirse tabi ki değerlendirir. Bu yaş itibariyle gelmemesi söz konusu değil. Eto’o’dan yaşlılar ABD, Çin Güney Kore’de astronomik transfer teklifleriyle karşı karşıya. Şu aşamada net bir şey olmamasına rağmen birden fazla teklif var. Kendisi de biz de biliyoruz. Antalya’da çok mutlu, ayrılmak istemiyor. Baş döndürecek teklifte kendisi de belki gitmek ister. Biz ona git diye baskı yapmayız. Kulübün çok menfaatine oluyorsa bile ‘Antalyaspor şu kadar kazanacak, sen bu kadar kazanacaksın git’ dememiz olamaz. Kendisi ‘Ben gitmek istiyorum Antalya’daki sürecimi tamamladım’ derse kendi bileceği olay, buna saygı duyarız.

GUILHERME, CORINTHIANS’A TRANSER OLDU

Gencer, sezon başında transfer edilen Brezilyalı Guilherme’nin Corinthians’e 1.3 milyon euro’ya satıldığını söyledi. Brezilya’nın Corinthians takımının yetiştirip yüksek fiyata sattığı futbolcularla dünyada tanındığını vurgulayan Gencer, “Guilherme’nin transferi yüzde 99 bitti. Corinthians’a transfer oluyor. İki kulüp arasında her türlü anlaşma imzalandı. Antalyaspor sıfır bedelle aldığı Guilherme’yi 1.3 milyon euro’ya satıyor. Resmi yazışmalar yapılıyor. 24 saat içerisinde ayrılması söz konusu” diye konuştu.

Başkan Gencer, takımdaki iki Türk futbolcuya da farklı takımlardan ciddi teklif geldiğini dile getirdi.