SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya 1. Lig ekiplerinden Hannover 96, ikinci yarı hazırlıları için geldiği Antalya’da kamp çalışmalarına devam etti. Belek Turizm Merkezi’ndeki Cornelia Diamond Otel’in sahalarında antrenman yapan Alman takımı, teknik direktör Thomas Schaaf yönetiminde çalıştı. Hannover 96’da forma giyen Türk futbolcular Ceyhun Gülselam ile Kenan Karaman da takımla koşu, ayak voleybolu ve taktik oyunu çalışması yaptı.

LİGDE KALMAK İSTİYORUZ

Türkiye’de Trabzonspor, Kayserispor, Galatasaray forması giydikten sonra Hannover 96’ya geçen yıl transfer olan 29 yaşındaki Ceyhun Gülselam, antrenman sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Antalya kampında yoğun tempoyla çalıştığını anlatan Ceyhun Gülselam, ikinci devrede başarılı olmak istediklerini dile getirdi. Bundesliga’da ikinci devre iyi sonuçlar almak istediklerini vurgulayan Ceyhun Gülselam, “Şu an takımımız düşme hattında, bu sene ligde kalmak istiyoruz” dedi.

KENDİMİ KANITLAMAM LAZIM

Türkiye’de 6 sene futbol oynadığını anlatan Gülselam, A Milli takımın EURO 2016’da yer almasından dolayı gurur duyduklarını söyledi. 2016 yılının milli takım adına çok iyi geçmesini dileyen Ceyhun Gülselam, milli takım formasını giymek istediğini kaydetti. Hannover 96’da iyi performans sergileyip kendini yeniden kanıtlamak istediğini belirten Ceyhun Gülselam, “Hedeflerimin arasında A milli formayı giymek var. Onun için tabi ki önce burada iyi bir performans gösterip kendimi yeniden kanıtlamam lazım” diye konuştu. Türkiye’de futbol oynadığı dönemde iyi günlerinin geçtiğini ve bazı futbolcularla görüşmeye devam ettiğine değinen Ceyhun Gülselam, bir Türk olarak ilerleyen yıllarda Türkiye’de oynamak istediğini söyledi.

KENAN KARAMAN: HEDEFİM BUNDESLİGA’DA KALICI OLMAK

Alman ekibindeki diğer Türk futbolcu Kenan Karaman ise Bundesliga’da kalıcı olmak ve kendini ispatlamak istediğini kaydetti. Sezonun ilk devresini iyi geçirdiğini maçlarda görev aldığını anlatan Kenan Karaman, ikinci yarıda da başarılı performans sergilemek istediğini dile getirdi.

Arda Turan’ın Barcelona forması giymesinden gururlandığını anlatan Kenan Karaman, “Arda çok büyük bir şey başardı. Genç futbolcular için çok büyük bir örnek. İmkansız değilmiş demek ki. Çalışarak oralara da gelebilirmiş insan. Arda’yı tebrik ediyorum” dedi.