SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Messi, ödül sayısını 5’e çıkardı…

2015 FIFA Altın Top Ödülü'nü Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi kazandı, son iki senede ödülü Crisriano Ronaldo'ya kaptıran Messi, bu sene mutlu sona ulaşarak ödül sayısını 5'e çıkardı.

Güncellenme: 21:38, 11/01/2016
Messi, ödül sayısını 5’e çıkardı…

2015 FIFA Altın Top Ödülü’nün sahibi Barcelona’nın Arjantinli oyuncusu Lionel Messi oldu. Messi, FIFA Altın Top Ödülü’nü 5. kez kazandı.

İŞTE OY DAĞILIMI Lionel Messi %41.33 Cristiano Ronaldo %27.76 Neymar %7.86

FIFA tarafından kullancı oylarıyla belirlenen yılın 11’inde; Neuer (Bayern Münih), Silva (PSG), Marcelo (Real Madrid), Ramos (Real Madrid), Alves (Barcelona), Modric (Real Madrid), Pogba (Juventus), Iniesta (Barcelona), Neymar (Barcelona), Messi (Barcelora) ve Cristiano Ronaldo (Real Madrid) yer aldı.

2015 yılının en iyi 11’inde Barcelona ve Real Madrid’den 4’er oyuncu yer alırken, Juventus, Bayern Münih ve Paris Saint Germen’den ise 1’er oyuncu en iyi 11 arasında yer aldı.

EN İYİ TEKNİK DİREKTÖR LUIS ENRiQUE Erkek futbolunda en iyi teknik direktör ise Barcelona’nın teknik direktörü Luis Enrique seçildi.

OYLAMA SONUCU: Luis Enrique 31.08% Pep Guardiola 22.97% Jorge Sampaoli 9.47%

KADINLARDA JILL ELLIS KAZANDI Kadın futbolunda en iyi teknik direktör ödülünü Amerika Birleşik Devletleri’ni şampiyon yapan Jill Ellis aldı. Ellis, “Büyük bir onur.İlk olarak diğer teknik direktörleri tebrik etmek istiyorum. Bu ödül takımın bütün çalışanlarını temsil ediyor. Arkadaşlarıma aileme, ilk antrenörüm babama teşekkür etmek istiyorum. Bu gece burada olduğumuz için çok çok mutluyuz.” açıklamasını yaptı.

FIFA YILIN KADIN FUTBOLCUSU CARLI LLOYD Fifa’da yılın kadın futbolcusu Amerikalı Carli Llyod seçildi. Llyor Japon Aya Miyama ve Alman Celia Sasic ile yarışan Llyod yaptığı duygusal konuşmayla salonda büyük alkış aldı.

Yayınlanma Tarihi:19:23,