SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira, Giresunspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Rakip karşısında son derece zorlu bir zeminde oynadıklarını belirten Pereira, kendileri için önemli olanın kazanmak olduğunu ifade etti.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa önce maçı değerlendiren Pereira, “Tipik bir kupa karşılaşmasını geri bıraktık. İyi takımla karşılaştık. Son derece zorlu bir zeminde oynadık. Top sekiyordu. Tek pas oynamak son derece zordu. Berbat bir zemin vardı. İstediğimiz oyunu sahaya koyamadık. Rakip bu sürede dengesini sağladı ve vermek istemediği boşlukları hızlı kapattı. Yapılan ortalar kale arkasına gitti. Zemin son derece zorladı oyun kalitesini. Birçok pozisyonda son pası veremedik. Gayretli bir oyun ortaya koyan cesur bir takıma karşı oynadık. İlk golden sonra rakip riskler aldı, daha çok gol atabilirdik son pası verebilseydik. Daha çok topa sahip olabilirdik ama zeminden dolayı bunu başaramadık. Bizim için kazanmak önemliydi. Böyle turnuvalarda deplasman maçları hep zor geçmiştir” dedi.

Karşılaşmada sakatlanan Abdoulaye Ba'nın durumuyla ilgili konuşan Vitor Pereira, “Kesin bir bilgim yok ama onun sakatlığı ciddi olabilir. Öyle gözüküyor. Sağlık ekibine bunu sormamız lazım. MR çektirecek ve göreceğiz durumunu” ifadelerine değindi.

Oyuncuların performanslarını değerlendirebileceği bir maç olmadığının altını çizen Portekizli hoca, “Çok zorlu bir karşılaşmaydı. Karakteristik açıdan zorlu geçti. Bu nedenle oyuncuların bireysel performanslarını analiz etmek bizim için zorlu olacak. İkili mücadele halinde geçti. Zeminden dolayı top kayıpları oldu. Kopuk bir oyun oldu. Bireysel performansları değerlendirmek zordu. Önemli olan kazanmış olmamız” şeklinde konuştu.

Giresunspor ile oynayacakları bir sonraki maça farklı bir kadroyla çıkacaklarını belirten Pereira, “Bugün bir takım oynadı, Çarşamba günü başka bir takım oynayacak. Risk almak istemiyoruz lig maçı öncesi. Çarşamba günü başka bir takım sahada olacağız” dedi.

Son olarak taraftarlarımıza teşekkür eden Vitor Pereira şu ifadeleri kullandı: “Taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. 90 dakika arkamızda oldular. Teşekkür ediyorum onlara.”

BASIN TOPLANTISI

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının karşısına geçen Vitor Pereira, “İyi bir takımla karşılaştık. Zorlu bir zemindi. Teknik anlamda iyi oynamaya elverişli olmayan bir zemin vardı. Zeminden dolayı top kayıpları fazla oldu. Üç puanı almak için çok uğraştık. Zemin oyunun kalitesini belirledi. Zemine bizden daha adapte olmuş bir takım vardı karşımızdı. Çok mücadele ederek sahadan galibiyetle ayrıldık. Beni üzen nokta Ba'nın sakatlığıydı. Basit bir sakatlık gibi görünmüyor. Çarşamba günü bir maç daha oynayacağız Giresunspor'la. Çarşamba günü başka bir takım oynayacak. Risk almak istemiyoruz lig maçı öncesi.Taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Galibiyeti onlara armağan ediyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:23:41,