SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, berabere kaldıkları 1461 Trabzon maçından sonra değerlendirmelerde bulundu.

İşte Şenol Güneş’in açıklamaları:

“Düzelttiğimiz işleri yeni baştan alacağımız gerçeği var. Futbolseverler bizden güzel oyun bekliyor. Her maçı kazanan takım olmamız gerekiyor. Rakibi tebrik ediyorum. Kendi değerlerimizin altında oynadık. İyi işler yapan oyuncular vardı, altından oynayan oyuncular da vardı. Hep beraber düzeltip çalışıp geliştireceğiz.”

“Şu anda dalgalanma geçiriyoruz. İlk yarının üstünde olmalıydık. Bir mazerete sığınıp gidemeyiz. İyi işler sunmalıyız. Eleştirimi yapıyorum. Ama en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Telafisi vardır. Kimse kendini as oyuncu olarak görmesin. 2 maç oynamayıp devamlı oynayan oyuncular da olabilir. Bu oyuncuların bileceği iş. Hatalar yapıyorsak başarı da düşüyorsa zamana ihtiyaç var demektir. 90 dakika çok iyi oynayan bir oyuncu diğer maçta oynamazsa normal bir şey.”

‘Bu maçta oynamayı bekliyordum’ diyemez. Görev verilirse en iyisini yapacak. Bu tip tartışmaları açmak normal değil. Kadroda olan bütün oyuncular oynar, oynamaz. İdeal kadromuz diye bir şey yok. Hem oyuncuları gördük hem de maçı kazanmaya çalıştık. Bulduğumuz pozisyonları gole çevirmemiz, rakibe pozisyonları vermemiz gerekiyordu.”