SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş yeni kalecisini bekleyecek

Beşiktaş yönetimi, hedefteki kalecilerle büyük ölçüde anlaştı. Ancak görüşülen isimlerin kulüpleri zorluk çıkarıyor. Bu nedenle idareciler sabırlı davranıp, son güne kadar beklemeyi planlıyor.

Güncellenme: 08:15, 10/01/2016
Beşiktaş yeni kalecisini bekleyecek

Tolga Zengin'in istikrarsız performansı nedeniyle kaleci arayışı içerisine giren Beşiktaş, Avrupa'nın önde gelen isimlerini listesine almıştı. Arsenal'den David Ospina ile Marsilya'nın kaptanı Steve Mandanda listenin zirvesinde yer alıyordu. Ayrıca Dnipro'nun yetenekli file bekçisi Boyko ve Corinthians'tan da Cassio alternatifler olarak ön planda bulunuyordu. Dört futbolcuyla da prensip olarak el sıkışan siyah-beyazlılar kulüpler konusunda ciddi sıkıntı yaşadı.

ISRARI SÜRDÜRECEKLER

Ospina’nın kulübü Arsenal 8 milyon Euro bonservis istedi. Kontratının bitimine 6 ay kalan Mandanda için de Marsilya anlaşmaya yanaşmadı. Boyko'nun kulübü Dnipro'nun başkanıyla siyasi sıkıntılar sebebiyle neredeyse görüşmek bile mümkün olmadı. Kadrosundaki kilit isimleri kaybeden Corinthians da Cassio'yu elinde tutmak istediğini bildirdi. Bu tablo karşısında sakin tavrını koruyan Beşiktaş yönetimi de transfer döneminin son gününe kadar bu isimlerde ısrar etme kararı aldı.

 

Yayınlanma Tarihi:08:12,